Zamknij

"Sierpniowe Przełomy"- koncert muzyki filmowej

"Sierpniowe Przełomy"- koncert muzyki filmowej
  • niedziela 2 października, 20:00
  • 26.08.2022
  • Plac przy Skwerze św. Jana Pawła II
  • wstęp wolny
"Sierpniowe Przełomy" to nazwa plenerowego koncertu, którego idea zrodziła się w 2015 r. dla upamiętnienia wydarzeń szczecińskiego Sierpnia '80. Co roku, w ostatni weekend sierpnia Tomasz Raczek zabiera widzów w nastrojową podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

Kompozycje twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina, wykonują zaproszeni soliści oraz orkiestra Opery na Zamku. Tradycyjnie, w repertuarze koncertu znajdują się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz śpiewany na zakończenie, przy ogromnym aplauzie publiczności „Sen o Victorii” grupy Dżem.

To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają muzycznych tematów z ulubionych filmów, którym towarzyszą anegdoty, wspomnienia i ciekawostki opowiadane przez krytyka filmowego i publicystę Tomasza Raczka.

 

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki na koncert do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach od 16 sierpnia.

październik 2022