Zamknij
REKLAMA
11:49, 08.02.2023
Gdy już zarejestrowałeś działalność gospodarczą oraz wynająłeś lokal, pojawia się kolejna, nie mniej istotna kwestia — jak urządzić biuro. Dokładne szczegóły, jak zawsze, zależą od upodobań szefa i pracowników, profilu firmy czy docelowych klientów. Ile firm, tyle stylów. Jednak w wielu branżach niezbędnym elementem urządzenia biura są meble biurowe z metalu. Niektóre firmy kładą nacisk na zapewniane przez takie meble bezpieczeństwo, inne cenią sobie ich użyteczność lub nawet profesjonalny, industrialny wygląd.
12:08, 06.02.2023
Usprawnienie leczenia chorób rzadkich zależy w znaczącym stopniu od ich wczesnego rozpoznania, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej diagnostyki genetycznej - wskazywali uczestnicy Healthcare Policy Summit poświęconego chorobom rzadkim. Rekomendacje specjalistów zostaną przedstawione Ministerstwu Zdrowia w marcu 2023 r.
11:24, 06.02.2023
Współpraca z nowym kontrahentem niemal zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem. Warto zatem przed podpisaniem umowy sprawdzić wiarygodność oraz sytuację finansową kontrahenta lub firmy. Wybór rzetelnego i godnego zaufania partnera biznesowego jest kluczowy do osiągnięcia wyznaczonych celów. Niewypłacalny kontrahent może mieć negatywny wpływ na płynność finansową firmy i w niektórych przypadkach być powodem jej upadłości. Jakie wyróżniamy sposoby weryfikacji przyszłego partnera biznesowego? Od czego zacząć sprawdzenie wiarygodności firmy?
11:11, 06.02.2023
Posiadasz nieruchomości gruntowe? Bez względu na to, co zamierzasz zrobić z własną działką - sprzedać, wydzierżawić, przepisać na członka rodziny, wybudować na niej dom, czy "poczekać na lepsze czasy" - powinieneś wykonać jej gruntowną diagnozę pod kątem wad, uciążliwości, zagrożeń i ograniczeń formalnoprawnych oraz potencjału inwestycyjnego. Sprawdzenie działki da gwarancję bezpiecznej inwestycji i szansę na rozpoznanie sytuacji rynkowej.
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
00:00, 02.02.2023
Bonus powitalny bukmacherzy projektują jako prezent dla klienta. Zakłady bukmacherskie bonus powitalny traktują jak system lojalnościowy.
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
16:02, 31.01.2023
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych to ważna decyzja. Wybierając nowe soczewki kontaktowe, powinieneś wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym swój styl życia i odpowiedź na poniższe pytania: Czy chcesz nosić soczewki codziennie? Czy potrzebujesz recepty? Jaki poziom korekcji wzroku jest Ci potrzebny? Soczewki dostępne są w różnych opcjach, od podstawowych do noszenia w trybie dziennym, po przedłużone noszenie soczewek tleno przepuszczalnych lub jednorazowych.
15:59, 31.01.2023
Dieta bezglutenowa zalecana jest szczególnie osobom cierpiącym na celiakię oraz zmagającym się z różnymi nietolerancjami pokarmowymi, czy alergiami na pszenicę, ale stała się ona tak popularna, że słyszał o niej niemal każdy, kto interesuje się zdrowym trybem życia i zdrową żywnością. Okazuje się, że rezygnacja z glutenu może mieć pozytywny wpływ na organizm także u osób, które nie mają na niego żadnej alergii.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
10:04, 31.01.2023
Prawo do płatnego urlopu rekreacyjnego to jeden z najważniejszych benefitów zapewnianych przez Kodeks pracy. O i większość z nas wie, ile dni urlopu możemy wykorzystać, o tyle zasady otrzymania rekompensaty finansowej za nieużyty urlop mogą budzić konsternację. Przepisy są zawiłe, a pracodawcy nie zawsze są skorzy do ich wyjaśnienia. Kiedy należy się ekwiwalent za niewykorzystany urlop i jaka jest jego wysokość? Co jeszcze wchodzi w skład obowiązków pracodawcy?
00:00, 31.01.2023
OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. Chociaż ubezpieczenie to jest dobrze znane wszystkim kierowcom, nadal istnieją pewne aspekty, które są często nieznane lub mylnie interpretowane. W poniższym artykule zebraliśmy kilka rzeczy, które warto wiedzieć na temat OC.
00:00, 28.01.2023
Starannie wykonane namioty reklamowe okazują się idealnym rozwiązaniem na czas różnego rodzaju targów, festiwali czy tematycznych wydarzeń. Wówczas pozwalają na stworzenie funkcjonalnego stanowiska do zaprezentowania swoich towarów lub usług. Warto jednak wspomnieć, że w ostatnim czasie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na inwestycję w namioty reklamowe z nadrukiem. Dzieje się tak, ponieważ stają się one idealnym nośnikiem reklamowym, na którym można umieścić logo firmy, jej nazwę, zakres działalności czy adres strony internetowej. Ponadto przemyślany nadruk zwraca na siebie uwagę mijających go osób, co pozytywnie wpływa na rozpoznawalność marki. Jakimi innymi zaletami wyróżniają się tego typu namioty i kiedy stanowią opłacalną inwestycję?
REKLAMA