Zamknij
REKLAMA

Na czym polega doradztwo gospodarcze?

18.14, 09.11.2022 Materiał Partnera Aktualizacja: 18.14, 09.11.2022
Skomentuj

Z doradztwa gospodarczego chętnie korzystają firmy. W jego zakresie świadczone są takie usługi jak np. bieżące konsultacje i porady prawne, analiza sytuacji prawnej podmiotów gospodarczych, sporządzanie opinii prawnych przez doświadczonych prawników, zastępstwo prawne i procesowe w postępowaniach przed sądami oraz organami egzekucyjnymi, administracji państwowej i publicznej.

Kiedy warto skorzystać z usługi doradztwa gospodarczego?

Z doradztwa gospodarczego mogą skorzystać firmy, które potrzebują prawnej obsługi działalności firmy. Taka pomoc przyda się w przypadku fuzji, czy restrukturyzacji. Jest ona oferowana przez firmę Vindico, która ma w tej dziedzinie spore doświadczenie.

Na czym polega fuzja przedsiębiorstwa?

Fuzja polega na połączeniu przedsiębiorstw. Mamy do czynienia z trzema rodzajami fuzji. Będzie to konglomeratowa, pozioma i pionowa. Pierwsza z nich wiąże się z połączeniem przedsiębiorstw tej samej branży. Druga, nazywa również wertykalną, polega na łączeniu się firm, które zajmują się różnymi etapami powstawania tego samego produktu. Konglomeratowa to łączenie się przedsiębiorstw z odmiennych branż. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę: https://vindico.pl/doradztwo/.

Czym jest analiza stanu prawnego nieruchomości?

Stan prawny nieruchomości to wszystkie informacje o znaczeniu prawnym. Mają one związek z danym budynkiem. Warto poddać go analizie stanu prawnego, przed każdą transakcją. W bardzo wielu sytuacjach ta czynność jest nieodzowna. Szczególnie istotna jest ona w sytuacji, gdy inwestor stara się o kredyt hipoteczny. Tak samo również jej przeprowadzenie jest ważne w przypadku, gdy przedmiot sprzedaży pochodzi z rynku wtórnego.

 

(dał bym że, doradztwo w zakresie ustalenie ceny rynkowej nieruchomości oraz możliwości sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką)

Z jakich jeszcze usług możesz skorzystać w firmie Vindico?

Firma Vindico świadczy doradztwo gospodarcze, ale również oferuje usługę: restrukturyzacja przedsiębiorstw. Są to wszystkie działania, które mają na celu przekształcić strukturę przedsiębiorstwa w zakresie aktywów, pasywów lub organizacji. Mają one poprawić płynność finansową. Więcej o tej usłudze możesz dowiedzieć się wchodząc na stronę: https://vindico.pl/restrukturyzacja/.

 

VINDICO oferuje także usługi prawne dające ochronę przed wierzycielami szczególnie przed wypowiedzeniem umów istotnych dla która ma istotne znaczenia dla prowadzonego przedsiębiorstwa. W trakcie negocjacji z wierzycielami umożliwiamy  umorzenie części wierzytelności – im większa wierzytelności, tym większe możliwości redukcji zobowiązania. 

 

Czym jest restrukturyzacja gospodarstwa rolnego?

 

Firma Vindico oprócz doradztwa, o którym możesz więcej dowiedzieć się na stronie: https://vindico.pl/doradztwo/, zajmuje się też restrukturyzacją gospodarstwa rolnego. Pracują w niej specjaliści, którzy doskonale znają się na branży rolniczej. Dzięki skorzystaniu z takiej usługi zyskujesz możliwość wstrzymania prowadzonych egzekucji. Komornik nie ma prawa wszczynać nowych postępowań wobec rolnika w restrukturyzacji. Musisz jednak pamiętać o tym, że aby móc skorzystać z restrukturyzacji, trzeba mieć aktywny status w KRUS.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%