Siatkówka. Chemik Police przegrywa z UNI Opole

21:21, 29.11.2022 mah Aktualizacja: 21:34, 29.11.2022
Skomentuj

Grupa Azoty Chemik Police przegrał wyjazdowe spotkanie z UNI Opole.

Nie najlepiej mecz otworzyła Martyna Czyrniańska, którą szybko zmieniła Maira Cipriano. Brazylijka uspokoiła grę, Chemik wygrał dość przekonująco.

Drugi set był najbardziej zaciętym i okazał się kluczowy dla losów spotkania. Rozstrzygnęła go końcówka grana na przewagi, którą wygrały gospodynie.

Od tego momentu UNI nie zwalniało tempa. Pomimo zmian trenera Marka Mierzwińskiego, obraz gry pozostawał taki sam

W czwartym secie nie najlepiej poczuła się Jovana Brakocević-Canzian, która musiała opuścić parkiet.

Chemik przegrał w czterech setach. To pierwsza porażka policzanek w rozgrywkach ligowych w obecnym sezonie.

UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (17:25, 28:26, 25:23, 25:14)

Chemik: Brakocevic-Canzian (21), Korneluk (15), Wasilewska (9), M. Łukasik (9), Czyrniańska (2), Fabiola (1), Stenzel (l.) oraz Cipriano (8), Sikorska (2), Połeć, Oveckova, Jagła (l.)