Zamknij

Miłośnicy turystyki rowerowej tradycyjnie przywitają Nowy Rok na rowerach

16.39, 28.12.2022 mah Aktualizacja: 13.59, 31.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Miłośnicy turystyki rowerowej tradycyjnie przywitają Nowy Rok na rowerach podczas Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rajd co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Poprzednie edycje wydarzenia gromadziły ponad 100 rowerzystów, którzy przybywali nie tylko ze Szczecina, ale także ze Stargardu, Goleniowa, Polic, Dobrej, Mierzyna oraz wielu innych miejscowości Pomorza Zachodniego.

 

Rowerzyści spotkają się na parkingu przy wejściu na Kąpielisko Głębokie w dniu 1 stycznia 2023 roku o godz. 12.00. Następnie wspólnie przejadą nad jezioro Świdwie, gdzie będą składać sobie życzenia noworoczne i rozmawiać o swoich rowerowych planach na rok 2023. Uczestnicy rajdu delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej wspólnie pokonają dystans około 34 kilometrów. Trasa rajdu prowadzi przez teren trzech gmin: Miasto Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra.

W Tanowie tradycyjnie połączą się grupy "policka" i "szczecińska".

Polickich rowerzystów poprowadzą Rowerowe Police. Zbiórka dla rowerzystów z Polic będzie miała miejsce przy pomniku Jana Pawła II o godz. 11.45. Rowerzyści wyruszą na trasę o godz. 12:00. Grupy z Polic oraz ze Szczecina połączą się w Tanowie przy ul. Gunickiej o godz. 12:40

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie rozpocząć Nowy Rok.

- Osiem lat temu wybraliśmy się w pięć osób, a poprzednie nasze rajdy noworoczne gromadziły już ponad 100 miłośników turystyki rowerowej. To pokazuje, że Polacy wybierają coraz częściej aktywne formy witania Nowego Roku” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

W Rezerwacie Świdwie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przygotują ognisko. Uczestnicy wydarzenia otrzymają także materiały poprawiające bezpieczeństwo, które przekazały: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Bezpieczeństwo oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów działalności Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i może w nim uczestniczyć każdy chętny rowerzysta. Uczestnictwo w rajdzie nie wymaga wcześniejszej rejestracji zgłoszenia.

Link do filmu z ubiegłorocznej edycji wydarzenia: 

- W wydarzeniu uczestniczą mieszkańcy wielu miejscowości z Powiatu Polickiego, a także z innych części Pomorza Zachodniego. Miło jest w gronie rowerowym spotkać się w Nowy Rok i rozmawiając o planach różnych klubów rowerowych na rozpoczynający się rok – powiedziała Krystyna Roszak, sekretarz Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

fot. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

(mah)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%