Zamknij

Puszczaki zapraszają do Puszczy Bukowej

14:38, 06.09.2021 | M.H
Skomentuj
REKLAMA

Nadleśnictwo Gryfino zaprasza do odkrywania ukrytych w zielonej gęstwinie Puszczy Bukowej Puszczaków, czyli uroczych leśnych skrzatów w postaci płaskorzeźb.

- Pogoda wrześniowa sprzyja obecnie poszukiwaniom Puszczaków. Wystarczy wybrać się z mapą, na wskazany na niej „Puszczakowy Szlak” i spróbować odnaleźć wszystkich wesołków, ich domek i anioła, który strzeże całej gromadki. Mapę można pobrać na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino. Zapraszamy do zrobienia zdjęć minimum 5 skrzatów oraz przesłanie ich do Nadleśnictwa do dnia 30 września. Dla wszystkich, którzy wezmą udział w zabawie i prześlą zajęcia odnalezionych skrzatów mamy drobne nagrody – niespodzianki  - mówi Lidia Kmiecińska z Nadleśnictwa Gryfino.

Wszystkich płaskorzeźb na terenie Puszczy Bukowej jest 9. W celu odnalezienia w terenie wesołej gromadki,  wyruszamy z miejsca postoju pojazdów „Serce Puszczy” (niedaleko miejscowości Kołowo – mapa), podążając zgodnie z mapą, wyznaczonym puszczakowym szlakiem. A dokładniej - wychodzimy z miejsca postoju Serce Puszczy przy tablicy z mapą turystyczną - w głębi obiektu, pokonujemy krótki odcinek żółtego szlaku turystycznego do rozwidlenia dróg przy wielkim buku, skręcam w lewo w kierunku Drogi Górskiej, a następnie przy pomniku przyrody Lipa Pokoju znów w lewo kierując się na powrót do miejsca postoju Serce Puszczy). Szlak liczy sobie około 600 metrów. Rozglądajcie się uważnie. Każdy z wesołków ukrył się przy szlaku na osobnym drzewie (nie trzeba schodzić daleko ze scieżek w głąb lasu, płaskorzeźby znajdują się w odległości około 1-3 metrów od nich), na wysokości około 4-5 metrów.

Autorem bajkowych Puszczaków jest Marek Piwoński – artysta rzeźbiarz, wykonujący prace m.in. w unikatowym stylu - strukturyzacji rzeźby palonej.

Szczegóły wydarzenia "Puszczaki zapraszają do Puszczy" znajdują się na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino:

https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl

Fot. Nadleśnictwo Gryfino

(M.H)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%