Zamknij
REKLAMA

Najlepsze OC – jak je znaleźć?

11.41, 29.09.2022 Materiał Partnera Aktualizacja: 11.46, 29.09.2022
Skomentuj Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego samochodu. Kierowca obowiązany jest do jego wykupienia. Za brak są poważne kary, a nieposiadanie go w przypadku kolizji może się okazać jeszcze bardziej bolesne. Nie ma co jednak ukrywać, że koszty OC są wysokie i każdy z nas chciałby za to ubezpieczenie zapłacić jak najmniej.

Ubezpieczenie samochodu — od czego zależy jego wysokość?

Obowiązek posiadania ważnego OC reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej gwarantuje, że w razie jakiejkolwiek kolizji lub wypadku koszty naprawy pojazdu osoby poszkodowanej opłacone zostaną właśnie z twojego ubezpieczenia, a nie prywatnych środków. Ubezpieczenie auta to więc zarówno obowiązek, jak i ochrona twojego bezpieczeństwa finansowego. Nie da się jednak ukryć, że na składkę ubezpieczenia OC patrzymy co roku niechętnie. Nawet ubezpieczenie samochodu online potrafi sporo kosztować. Nieważne jest bowiem, gdzie dokonujesz zakupu, liczą się przede wszystkim:

  • staż jazdy: młody kierowca zawsze będzie miał wyższe OC niż ten bardziej doświadczony, 
  • typ, model, rocznik samochodu — także w bardzo dużym stopniu wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC,
  • sposób jazdy kierowcy — za bezkolizyjną jazdę przez wiele lat możesz liczyć na spore upusty przy OC i AC.

Nie ma jednak co ukrywać, że zakup ubezpieczenia OC u jednego ubezpieczyciela może kosztować czasem nawet kilkadziesiąt procent więcej niż u drugiego...

O czym pamiętać przy ubezpieczeniu OC?

Kalkulator OC to narzędzie, o który zawsze warto pamiętać. Przy wyborze ubezpieczenia OC może on ci szybko pomóc obliczyć potencjalną wysokość składki, a tym samym zorientować się, które propozycje umowy ubezpieczenia są atrakcyjne. Korzystając z polisy OC u jednego ubezpieczyciela, nie zawsze wychodzisz na tym dobrze. Czasami może się bowiem okazać, że właśnie zmiana towarzystwa ubezpieczeniowego wiąże się z zyskiem dla ciebie. Dlatego zawsze warto sprawdzać rankingi OC, a także strony z poradami dotyczącymi ubezpieczeń, takie jak Ubezpieczenie 24h. Można w ten sposób poznać sposoby na obniżenie kosztów, a także uniknąć wielu zbędnych opłat i stresujących sytuacji.

Czy można obniżyć ubezpieczenie OC?

Korzystając z kalkulatora OC, możesz znaleźć atrakcyjną ofertę ubezpieczenia. Czasami jednak nie o ofertę chodzi, a o twoją sytuację. Jeśli jesteś młodym kierowcą, zawsze będziesz płacił wyższe OC. Jeśli do tego będziesz miał starszy samochód, będzie jeszcze drożej. Są jednak rozwiązania, z których można skorzystać także i w takiej sytuacji. Dobre rozwiązanie to na przykład współwłasność samochodu ze starszym kierowcą, najlepiej takim, który nie ma na koncie żadnych kolizji i wypadków, więc może liczyć na atrakcyjne upusty ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdź podobne wskazówki: http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-auta-powyzej-25-lat/

Najtańsze ubezpieczenie OC — jak je znaleźć?

Ubezpieczenie OC jest niezbędne każdemu kierowcy. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na jedną konkretną ofertę. Ubezpieczyciele rywalizują między sobą, każde towarzystwo ma nieco inny model naliczania składek, dlatego zawsze warto sprawdzać, jaką propozycję dla ciebie miałaby konkurencja aktualnego ubezpieczyciela. Z pomocą przychodzą narzędzia takie jak kalkulatory OC, rankingi ubezpieczeń OC i AC. Warto sprawdzać, pytać, porównywać i szukać najbardziej atrakcyjnych, ale — co ważne — sprawdzonych rozwiązań od pewnych ubezpieczycieli. 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

joniekjoniek

0 0

ja w ergo hestia mam oc i sobie chwale 21:47, 30.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%