Zamknij
REKLAMA

Jak zadbać o sierść kota? Doradzamy

19.58, 24.06.2022 Materiał Partnera
Skomentuj

Choć koty uchodzą za niezależnych samotników, tak wciąż potrzebują prawidłowej opieki i pielęgnacji. Potrzeby im nie tylko pożywienia i dawki czułości – istotnym jest także zadbanie o ich sierść. Lśniąca, miękka nie tylko posiada intrygujące walory estetyczne – ale także świadczy o zdrowiu zwierzęcia. Z kolei przeciwnie; zaniedbana sierść może być poważnym objawem chorobowym, przez który należy jak najszybciej skontaktować się z weterynarzem. Dowiedz się w jak prosty, przejrzysty sposób zadbać o swojego czworonożnego podopiecznego, dzięki czemu będzie mógł cieszyć się długim, dostatnim życiem.

Pielęgnacja kota – niezbędne akcesoria

Jeśli jesteście właścicielami zwierzęcia z długą sierścią, zapewne znacie wszelkie problemy związane z jej skłębieniem, posklejaniem, a także wypadaniem. Z pomocą przyjdą akcesoria dla kotów – zwłaszcza te dotyczące pielęgnacji. Należą do nich szampony (wbrew powszechnym opinią koty można kąpać, mimo że zazwyczaj za tym nie przepadają), także dostępne i suche warianty. Są one przydatne szczególnie dla pupili z problemami skórnymi lub też takimi, które lubią się ubrudzić. Dostępne online, np. na stronie https://sklep-psiakosc.pl/pielegnacja-kota

Koty wychodzące na zewnątrz często wracają z licznymi pasożytami; pchły mogą stać się istną plagą – a także przyczynić się do powstania zapalenia skórnego. Dlatego koniecznie należy zaopatrzyć się w preparaty przeciwko insektom: czy to w formie kropli, sprayów czy pudrów. W sytuacjach stresowych – takich jak długie podróże czy głośne wydarzenia w okolicy, z użyciem materiałów pirotechnicznych – koty mogą być bardzo wystraszone i drażliwe. Podanie im specjalistycznej tabletki uspokajającej może okazać się niezbędne.

Szczotki dla zwierząt 

Długowłose koty powinny też posiadać własne szczotki lub grzebienie. Ułatwią one pielęgnację sierści. Rozczesują i wygładzają włosie. Regularne szczotkowanie powinno być podstawowym nawykiem, jeśli mamy pod opieką kudłatego, czworonożnego przyjaciela. Usuwa to zanieczyszczenia, martwy naskórek, skłębioną sierść oraz likwiduje ryzyko powstawania kul włosowych – zwierzę nie będzie samodzielnie wylizywać i połykać wypadającej sierści. Wyczesywanie szczególnie pomoże w okresie wiosennym i jesiennym. To właśnie w tym czasie zwierzęta linieją, co może powodować konieczność częstszego sprzątania pomieszczeń. Możemy grzebienie łatwo zakupić przez Internet (https://sklep-psiakosc.pl/szczotka-dla-kota). 

Gdzie kupić właściwe wyposażenie?

Na polskim rynku dostępnych jest wiele ofert, w których kupimy niezbędne wyposażenie dla naszego czworonożnego podopiecznego. Warto sięgnąć po sprawdzone produkty, przygotowane przez specjalistów i stworzone z wysokojakościowych materiałów. Wtedy będą w pełni bezpieczne dla zwierzęcia oraz posłużą przez lata – dzięki temu nie będziemy niepotrzebnie tracić pieniędzy na zakup kolejnych przedmiotów. Dlatego serdecznie polecamy wnikliwe analizowanie poszczególnych ofert sprzedażowych. Kluczowe jest również obserwowanie zwierzęcia – jego reakcje są najlepszymi ocenami i rekomendacjami.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%