Zamknij

Kiedy warto wykorzystać folię VCI?

12.39, 16.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.41, 16.01.2023
Skomentuj

Folia antykorozyjna to rozwiązanie, dzięki któremu Twój biznes może się rozwijać w odpowiednim kierunku. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto wykorzystać folię VCI  w Twoim przedsiębiorstwie.

Czym jest folia antykorozyjna?

Folia antykorozyjna to produkt, którego dystrybutorem jest firma Excor. W przeciwieństwie do klasycznych form zabezpieczeń, produkty antykorozyjne oferowane przez wspomnianego producenta pozwalają skutecznie chronić metalowe części przed korozją.

 

Wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób działa takie zabezpieczenie antykorozyjne. Budowa folii oparta jest na lotnych inhibitorach korozji, które w znaczący sposób spowalniają proces rdzewienia materiałów metalowych. Pozwala ona tworzyć na powierzchni elementów warstwę, która chroni przed działaniem wilgoci – jednej z głównych przyczyn powstawania korozji. Można o tym przeczytać na tej stronie: https://www.excor.pl/

Kto wykorzystuje folię VCI?

Folia antykorozyjna to świetna propozycja dla wielu branż, w których metalowe elementy powinny być zabezpieczane i chronione przed uszkodzeniem i rdzą. Dotyczy to przede wszystkim przemysłu motoryzacyjnego, w którym części muszą spełniać określone normy jakościowe. Każda nieścisłość sprawia, że nie mogą one trafić na produkcję i nadają się do utylizacji. To duże straty, których warto unikać dzięki wykorzystaniu folii VCI.

 

Producenci narzędzi i elementów złącznych również powinni zainteresować się folią VCI. Szczególnie gdy wspomniane produkty są sprowadzane z Azji w kontenerach. Zdarza się, że warunki, w nich panujące niszczą wartościowy towar. Inwestycja w folię antykorozyjną może zapobiec takim stratom. 


W przypadku małych elementów metalowych, firma Excor oferuje rozwiązania szyte na miarę. Do wyboru są między innymi: rękawy z folii antykorozyjnej VCI, folia antykorozyjna termokurczliwa VCI, torebki strunowe VCI z zapięciem czy też folia stretch antykorozyjna VCI. 

 

Narzędzia mogą być pakowane w torebki antykorozyjne płaskie VCI. Możliwości jest sporo.  Jeśli nie masz pomysłu, w jaki sposób prawidłowo zapakować i zabezpieczyć Twój towar – skontaktuj się z przedstawicielem firmy Excor. Więcej informacji na temat tego produktu można znaleźć na stronie: https://www.excor.pl/produkty/folia-antykorozyjna/.

A jeśli nie folia VCI, to …

Nie w każdej branży można stosować folię VCI. Niektóre produkty wymagają, by zabezpieczać je w innych sposób. Papier antykorozyjny jest tym rozwiązaniem, dzięki któremu możesz ochronić przed zniszczeniem na przykład kręgi oraz taśmy stalowe. Wiele branż, pakując metalowe elementy w kartony, używa tego rodzaju rozwiązania jako przekładki. To zwiększa także ochronę przed uszkodzeniem często bardzo drogich elementów. Więcej rozwiązań oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego Twoje metalowe części rdzewieją znajdziesz na blogu firmy Excor – https://www.excor.pl/blog/2021/11/05/czym-jest-korozja-i-dlaczego-do-niej-dochodzi/.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%