Zamknij

Miejsce na rodzinną rekreację - ZOO Oliwa

11.01, 28.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.02, 28.11.2022
Skomentuj

Gdański ogród zoologiczny jest jedną z tych atrakcji oferowanych przez Trójmiasto, która od lat niezmiennie przyciąga rodziny, wycieczki, miłośników dzikich zwierząt oraz pasjonatów ekologii. Samo położenie na skraju trójmiejskiego parku krajobrazowego sprawia, że to miejsce jest również idealne na to, by w ciszy i bliskim kontakcie z naturą aktywnie spędzać czas. Nic dziwnego, że nie słabnie popularność ogrodu, a kolejne atrakcje takie jak małe zoo, park linowy czy kolejka dodatkowo motywują do zwiedzania.

Dlaczego warto odwiedzić gdański ogród zoologiczny?

Przede wszystkim ci, którzy odwiedzają ZOO Gdańsk, chcą zobaczyć zwierzęta często te, które nie zamieszkują w naszej strefie klimatycznej lub też są zagrożone wyginięciem. Bardzo ważnym aspektem jest to, że można je podziwiać w środowisku jak najbardziej zbliżonym do naturalnego, a tym samym jest to najlepsza lekcja o środowisku. Samo gdańskie ZOO bardzo duży nacisk kładzie właśnie na edukację oraz budzenie szacunku dla otaczającej nas natury w ujęciu globalnym i takim osobistym. A to wszystko podane w przyjaznej atmosferze.

Atrakcje przygotowane przez ZOO Gdańsk

Niewątpliwie w gdańskim ZOO zawsze jest coś do oglądania i nie można powiedzieć, że jednorazowa wizyta już zaspokoi naszą ciekawość. Mamy bowiem do czynienia z największym ogrodem zoologicznym w rejonie oraz z bardzo różnorodną florą i fauną. A to pozwala zobaczyć zwierzęta, rośliny i inne stworzenia, które są poza naszym zasięgiem. Samo otoczenie jest przyjazne i bezpieczne, więc na terenie ogrodu zoologicznego da się bez przeszkód eksplorować otoczenie, czytać o strefach klimatycznych, poznawać ciekawostki dotyczące zwyczajów oraz sposobu karmienia różnych gatunków. A taka zabawa jest fascynująca nie tylko dla dzieci, bo i dorośli stale ulegają magii ogrodu zoologicznego i uczą się odpowiedzialności za świat.

Gdańskie ZOO ważnym punktem na mapie Pomorza.

Każdy ogród zoologiczny ma swój klimat i specyfikę. W dużej części wpływa na to wielkość i ukształtowanie terenu, a także to, jakie zwierzęta w nim przebywają. Warto także zwrócić uwagę na ofertę dodatkową, dojazd oraz godziny otwarcia i ceny biletów. W gdańskim ZOO niezwykle ważnym elementem są zajęcia dydaktyczne. Są one przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Mogą to być na przykład pokazy karmienia zwierząt lub też warsztaty edukacyjne dotyczące ekologii. Do ZOO można dojechać Szybką Koleją Miejską. Wystarczy wysiąść na przystanku Gdańsk Oliwa i dalszą część trasy pokonać na piechotę lub skorzystać z autobusów.  Ciekawą opcją jest bilet rodzinny, a uczniowie za okazaniem legitymacji szkolnej oczywiście płacą za wejście mniej. Jest to bardzo dobra opcja, którą warto sprawdzić w cenniku https://pulsgdanska.pl/artykul/zoo-gdansk-oliwa--cennik/1333546. Warto więc wybrać się do zoo, by zobaczyć, jak można karmić zwierzęta oraz skorzystać z atrakcyjnych opcji dodatkowych.

Na terenie zoo w Gdańsku przebywają w dużej części gatunki zagrożone wyginięciem. To one przyciągają uwagę i sprawiają, że dany wybieg czy terrarium odwiedza więcej osób. Wśród najpopularniejszych zwierząt wymienić można hipopotamy karłowate, lwy angolskie, słonie czy żyrafy. Całość jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a liczne punkty gastronomiczne sprawiają, że można tu spędzić wiele godzin na bardzo atrakcyjnych aktywnościach.  To wyjątkowe miejsce, w którym zwierzęta – często gatunki zagrożone w jakiś sposób uczą nas wrażliwości na naturę i pokazują, że wiele problemów jest winą człowieka. Z drugiej strony ogród zoologiczny jest czasem jedynym sposobem, by poznać egzotyczny świat.

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%