Zamknij
REKLAMA

SZCZECIN. Zmiany w komunikacji miejskiej na pl. Rodła

13:40, 13.06.2022 | mah, źródło: ZDiTM Szczecin
Skomentuj
REKLAMA

W tym tygodniu pasażerów komunikacji czekają zmiany związane z przebudową torowisk od Niebuszewa do Placu Rodła. Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

 

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy torowisk tramwajowych w rejonie pl. Rodła z dniem 16.06.2022 (dla linii nocnych od nocy 16/17.06.2022) na okres ok. 2 tygodni wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii autobusowych.

Autobusy linii 58 i 59:

W kierunku pętli „Plac Rodła” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię al. Wyzwolenia. Przystanek końcowy „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek przelotowy „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła.

W kierunku pętli „Gocław”, „Nehringa” i „Studzienna” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ul. Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ul. Matejki do przystanku „Matejki” i dalej bez zmian. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Plac Rodła” i „Malczewskiego”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym.

Autobusy linii 68:

W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła”, zlokalizowanego w ciągu ul. Piłsudskiego za pl. Rodła. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia”„Plac Żołnierza Polskiego” i „Plac Rodła”.

W kierunku pętli „Świergotki” i „Rostocka” od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą przez ul. Piłsudskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian.

Autobusy linii 70 od przystanku „Plac Grunwaldzki” kursować będą przez ul. Piłsudskiego, al. Wyzwolenia, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ul. Małopolską do przystanku „Starzyńskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie przystanek „Mazurska”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu ul. Piłsudskiego pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Na linii 86 przywrócona zostanie lokalizacja przystanku końcowego „Plac Rodła” w ciągu ul. Piłsudskiego pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Dodatkowo w kierunku pętli „Osiedle Kaliny” i „Zakłady Piekarnicze” autobusy zatrzymywać się będą na przystanku „Plac Rodła”, zlokalizowanym w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła. Likwidacji ulegnie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu ul. Mazowieckiej.

Na linii 87 likwidacji ulegną przystanki „Plac Żołnierza Polskiego” w kierunku pętli „Podbórz” oraz „Mazurska” w kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” (nr 18811).

Autobusy linii 101:

W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła”, zlokalizowanego w ciągu ul. Piłsudskiego pomiędzy skrzyżowaniami z al. Wyzwolenia i ul. Mazurską. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia” (nr 11410) i „Plac Żołnierza Polskiego”.

W kierunku pętli „Police Jasienica Pętla” od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą przez ul. Piłsudskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła”.

Autobusy linii 107:

W kierunku pętli „Plac Rodła” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ul. Malczewskiego i al. Wyzwolenia do przystanku końcowego „Plac Rodła”, zlokalizowanego w ciągu ul. Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ul. Mazurską. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Filharmonia”, „Plac Żołnierza Polskiego” i „Plac Rodła”. Przejście na linię 524 następować będzie na przystanku „Plac Rodła”.

W kierunku pętli „Police Wyszyńskiego Polana” od przystanku początkowego „Plac Rodła” kursować będą przez ul. Piłsudskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Rayskiego do przystanku „Malczewskiego” i dalej bez zmian.

Autobusy linii 812:

W kierunku pętli „Plac Kościuszki” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła.

W kierunku pętli „Kołłątaja” do przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ul. Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym.

Autobusy linii B:

W kierunku pętli „Osiedle Bukowe” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła.

W kierunku pętli „Osiedle Arkońskie” od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego (al. Kwiatową), pl. Hołdu Pruskiego, ul. Matejki, ul. Salomei, ul. Staszica do przystanku „Kołłątaja” i dalej bez zmian. Likwidacji ulegną dotychczasowe przystanki „Plac Rodła” i „Rayskiego”. W zamian uruchomione zostaną przystanki „Plac Żołnierza Polskiego”, zlokalizowany w ciągu al. Niepodległości przed pl. Żołnierza Polskiego, oraz „Matejki”, zlokalizowany w ciągu ul. Matejki za skrzyżowaniem z ul. Malczewskiego.

Autobusy linii C kursować będą na trasie skróconej do przystanku „Plac Żołnierza Polskiego”, zlokalizowanego w ciągu al. Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ul. Małopolską. Powrót następować będzie przez ul. Małopolską, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego (al. Kwiatową), al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła”.

Autobusy linii 522:

W kierunku pętli „Osiedle Kasztanowe” i „Dąbie Osiedle” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” (nr 11535) zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła” (nr 11513), zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła.

W kierunku pętli „Warszewo” i „Rostocka” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ul. Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym.

Autobusy linii 523 w kierunku pętli „Cukrowa” i „Przecław” od przystanku „Rayskiego” kursować będą przez al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu ul. Piłsudskiego za pl. Rodła. Dotychczasowy kurs w relacji Zajezdnia Golęcin – Plac Grunwaldzki wykonywany będzie do przystanku „Plac Rodła”.

Autobusy linii 524 w kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska” od przystanku „Matejki” kursować będą przez ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia, ul. Piłsudskiego do przystanku „Plac Grunwaldzki” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Rayskiego”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu ul. Piłsudskiego za pl. Rodła.

Autobusy linii 529 kursować będą na trasie skróconej do przystanku „Plac Żołnierza Polskiego”, zlokalizowanego w ciągu al. Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ul. Małopolską. Powrót następować będzie przez ul. Małopolską, pl. Hołdu Pruskiego, pl. Żołnierza Polskiego (al. Kwiatową), al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła”.

Autobusy linii 530 kursować będą na trasie Podbórz – Plac Żołnierza Polskiego. Przystanek końcowy „Plac Żołnierza Polskiego” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia przed skrzyżowaniem z ul. Małopolską. Powrót następować będzie przez ul. Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowane zostaną dotychczasowe przystanki „Plac Rodła” w obu kierunkach. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Plac Rodła” w kierunku pętli „Plac Żołnierza Polskiego”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła, oraz „Filharmonia” w kierunku pętli „Podbórz”, zlokalizowany na torowisku tramwajowym.

Autobusy linii 531 w kierunku pętli „Osiedle Bukowe” od przystanku „Plac Grunwaldzki” kursować będą przez ul. Piłsudskiego, al. Wyzwolenia, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości do przystanku „Brama Portowa” i dalej bez zmian. Zlikwidowane zostaną przystanki „Mazurska” i „Plac Lotników”. W zamian uruchomione zostaną przystanki „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła, oraz „Plac Żołnierza Polskiego”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Żołnierza Polskiego.

Autobusy linii 532:

W kierunku pętli „Osiedle Bukowe” kursować będą dotychczasową trasą, ale ruch przeniesiony zostanie ponownie na zachodnią jezdnię al. Wyzwolenia. Przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany będzie w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Rodła. Zlikwidowany zostanie przystanek „Plac Rodła”, zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła.

W kierunku pętli „Osów” i „Osiedle Arkońskie” od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą przez ul. Małopolską, w lewo na torowisko tramwajowe, ul. Matejki, ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia do przystanku „Rayskiego” i dalej bez zmian. Zlikwidowany zostanie dotychczasowy przystanek „Plac Rodła”. W zamian uruchomiony zostanie przystanek „Filharmonia” na torowisku tramwajowym.

(mah, źródło: ZDiTM Szczecin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%