Zamknij
REKLAMA

Grupa Azoty Police: rekomendacja Zarządu w sprawie podziału zysku

11.07, 23.05.2022 . Aktualizacja: 11.08, 23.05.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. podjął uchwałę w sprawie podziału zysku spółki za rok 2021.

 

W uchwale zarząd wnioskuje o przeznaczenie zysku netto osiągniętego w roku obrotowym 2021 w wysokości 163 198 884,26 zł na:

- pokrycie straty Spółki z lat ubiegłych w kwocie 8 876 168,54 zł,

-  zasilenie kapitału zapasowego Spółki w kwocie 154 322 715,72 zł.

- W 2021 roku spółki Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, w tym Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., zakończyły opracowanie „Strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030”. Strategia ma na celu realizację misji i wizji Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, zgodnie z którymi Grupa ma produkować nawozy, tworzywa oraz produkty chemiczne w harmonii ze środowiskiem, podnosić jakość życia mieszkańców Europy oraz aktywnie uczestniczyć w budowaniu bezpieczeństwa żywnościowego Europy będąc dostawcą skutecznych rozwiązań, solidnym producentem nawozów, tworzyw i zielonej chemii – czytamy w komunikacie spółki.

Strategia zakłada kontynuację realizacji będących w toku projektów inwestycyjnych, w szczególności strategicznego projektu „Polimery Police” - będącego budową nowego segmentu biznesowego, znacząco współfinansowanego przez Spółkę. Bezpośrednie zaangażowanie finansowe Spółki (wniesiony kapitał akcyjny oraz udzielone pożyczki) wynosi 971 095 tys. zł, co jest istotnym wyzwaniem finansowym o nieodnotowanej w historii jej funkcjonowania skali.

Zgodnie ze strategią spółka planuje również rozpoczęcie kolejnych, istotnych zadań inwestycyjnych związanych z rozwojem firmy w tym zadań ograniczających oddziaływanie na środowisko naturalne.

- Zarząd Spółki rekomenduje, aby osiągnięty w 2021 roku zysk netto po pokryciu strat z lat ubiegłych przeznaczyć na zasilenie kapitału zapasowego. Pozostawienie zysku w spółce stanowić będzie zabezpieczenie finansowania realizacji zaplanowanych zamierzeń inwestycyjnych – poinformowano w komunikacie.

W celu realizacji powyższej uchwały zarząd wystąpi do Rady Nadzorczej Spółki o dokonanie oceny wniosku oraz do Walnego Zgromadzenia w celu dokonania podziału zysku za rok obrotowy 2021.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%