Zamknij
REKLAMA

Grupa Azoty Police i Polska Żegluga Morska z nową umową

14:34, 24.01.2022 | źródło: Grupa Azoty Police
Skomentuj fot. Grupa Azoty Police
REKLAMA

Grupa Azoty Police i Polska Żegluga Morska podpisały dziś pięcioletnią umowę na przewóz surowców fosforonośnych z Maroka i Algierii do portu morskiego w Policach.

Umowa pokrywa około 80% całkowitego zapotrzebowania na  przewóz z tych krajów surowców fosforonośnych,  wykorzystywanych przez Grupę Azoty Police do produkcji nawozów wieloskładnikowych.

- Kontynuujemy wieloletnią współpracę z PŻM, podmiotem gwarantującym naszej Spółce przede wszystkim elastyczność i terminowość usług. Priorytetem jest dla nas utrzymanie ciągłości produkcji nawozów wieloskładnikowych, a dostawy realizowane przez Polską Żeglugę Morską pomagają nam osiągać ten cel, nawet w dobie pandemii i zawirowań na rynku transportowym. Na mocy podpisanej dziś umowy Polska Żegluga Morska zapewnia dyspozycyjność i dostępność szerokiej floty morskiej, przystosowanej do polickiego portu – podkreślił prezes Zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Grab.

Zgodnie z podpisaną umową, całkowita wartość zafrachtowań, czyli koszów transportu drogą morską, została oszacowana na kwotę około 67 mln USD na okres pięciu lat. Wartość ta zakłada średnioroczną realizację dostaw na zbliżonym poziomie wolumenów, przewiezionych przez Armatorów jak w ubiegłym roku przy uśrednionej stawce z zafrachtowań z 2021 roku.

- Kolejny kontrakt zawarty pomiędzy Grupą PŻM a Grupą Azoty Police to gwarancja zatrudnienia dla statków w ważnych dla naszej grupy relacjach przewozowych. Umowa korzystna jest dla obu stron, nie tylko ze względów komercyjnych, ale również dlatego, iż stanowi przykład udanej i wieloletniej współpracy – dodał Dyrektor Naczelny PŻM P.P. Andrzej Wróblewski.

Polska Żegluga Morska na mocy obowiązującej dotychczas umowy, traktowała priorytetowo Grupę Azoty Police rezerwując dla niej moce przewozowe w każdej sytuacji rynkowej. Tym samym obserwowane podczas pandemii problemy z transportem morskim nie dotyczyły polickiej Spółki.

(źródło: Grupa Azoty Police)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%