Zamknij

Jest porozumienie w sprawie specjalistycznych szkoleń w CKZiU

14:27, 29.10.2021 | MH
Skomentuj
REKLAMA

29 października w Starostwie powiatowym podpisano porozumienie pomiędzy Powiatem Polickim, a Grupą Azoty Polyolefins S.A. określające zasady współpracy przy realizacji zadań Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach.

Porozumienie określa zasady współpracy obu instytucji przy realizacji zadań Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach, polegających na podnoszeniu oraz uzyskiwaniu kwalifikacji w obszarach zawodowych, zgodnych z potrzebami spółki.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Policach zostało utworzone przez Powiat Policki we wrześniu 2018 r. Jego celem jest podniesienie efektywności kształcenia zawodowego i dostosowanie do wymogów regionalnego rynku pracy, zwiększającego szanse na zatrudnienie poprzez dostosowanie systemów i programów nauczania oraz ścisłą współpracę z pracodawcami.

- Cieszę się, że po raz kolejny Powiat Policki pozyskując fundusze unijne może stworzyć warunki do podwyższania kwalifikacji zawodowej mieszkańców wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, w tym Grupy Azoty  Polyolefins S.A. - mówi Andrzej Bednarek Starosta Policki. Dla pracodawcy to szansa na zdobycie wykwalifikowanej kadry, zaś dla mieszkańców Powiatu Polickiego, czy też pobliskiego Szczecina, to szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowej odpowiedniej do potrzeb rynku pracy.

Grupa Azoty Polyolefins S.A., z którą Powiat Policki zawarł porozumienie jest  odpowiedzialna za realizację jednej z największych inwestycji w przemyśle chemicznym, jakim jest projekt „Polimery Police”. Potrzebna więc będzie wykwalifikowana kadra, którą jak się okazuje będzie można pozyskać m.in. w wyniku współpracy obu instytucji.

- W efekcie współpracy nie tylko pracownicy Spółki będą mieli możliwość korzystać z oferty Centrum, ale również jako Spółka będziemy wnosili istotną dla dalszego rozwoju Centrum perspektywę biznesową, w tym będziemy sygnalizować jakie są oczekiwania i obowiązujące trendy na rynku pracy,  w szczególności w przemyśle i gospodarce. Należy bowiem pamiętać, że Polimery Police to nie tylko 400 nowych miejsc pracy. To również blisko 500 miejsc pracy, które mają szansę powstać  w bezpośrednim otoczeniu Spółki - mówi Paweł Bakun Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A.

(MH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

martinmartin

7 0

A po co podnosić szkolenie zawodowe jak można zostać menedżerem bez wyższego wykształcenia i zarabiać ponad 20 tysi na miesiąc, prawda panie Mariuszu ?😮 18:45, 29.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%