Zamknij
REKLAMA

Nowa mapa dla rowerzystów. Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego

15:26, 27.01.2022 | MaH, źródło: Urząd Marszałkowski WZ
Skomentuj fot. Urząd Marszałkowski WZ
REKLAMA

Urząd Marszałkowski przygotował atrakcyjny prezent dla miłośników aktywnego wypoczynku – składaną mapę trasy wokół Zalewu Szczecińskiego z opisami w języku polskim i niemieckim, a także wieloma użytecznymi informacjami dla rowerzystów.

To kolejne przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego”. Mapy będą rozdawane w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku w Szczecinie, CIKiT w Koszalinie, a także podczas rajdów i pikników rowerowych organizowanych przez Pomorze Zachodnie.

- Wydana właśnie mapa to prezent dla miłośników dwóch kółek przed nowym sezonem. Szlak wokół Zalewu staje się jednym z naszych turystycznych hitów. W tym roku zostaną oddane do użytku kolejne odcinki tworzące tę transgraniczną pętlę. A dzięki mapie podróżowanie będzie łatwiejsze – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Trasa wokół Zalewu Szczecińskiego to prawie 300 kilometrów. Po polskiej stronie – 163 km, z czego zrealizowano już prawie 90 km. Mapa nie tylko bardzo dokładnie pokazuje przebieg szlaku, rodzaj nawierzchni, lokalizację miejsc postojowych, wiat, kempingów etc. Informuje również, gdzie znajdują się stacje naprawy rowerów i sklepy z częściami. Wskazuje też punkty informacji turystycznej, obiekty noclegowe, bankomaty, szpitale, stacje kolejowe. Ponadto znajdziemy w niej krótkie opisy atrakcji znajdujących się na trasie – zabytków, pomników przyrody, akwenów, plaż.

Rewers mapy wykorzystano do przedstawienia nie tylko ciekawostek turystycznych, ale również szlaków rowerowych na południu województwa, od Gryfina przez Chojnę po Mieszkowice. Rowerzyści znajdą tam m.in. trasę Blue Velo (nadodrzańską), fragment Trasy Pojezierzy Zachodnich, a także kilkudziesięciokilometrowy odcinek niemieckiego szlaku Odra – Nysa.

Mapy będą rozdawane rowerzystom po obu stronach granicy. 9 tysięcy zostanie rozdysponowanych w Niemczech i 9 tysięcy na Pomorzu Zachodnim. M.in. podczas rajdów i wycieczek rowerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski WZ.

Już dziś po mapę można zgłosić się do Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie oraz do CIKiT w Koszalinie (ul. Dworcowa 11-15). Wkrótce mapy będą również do pobrania (pdf) ze strony rowery.wzp.pl

(MaH, źródło: Urząd Marszałkowski WZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%