Zamknij
REKLAMA

Program "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Trzebież

18:12, 29.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Nadleśnictwo Trzebież wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1800 hektarów, gdzie miłośnicy biwakowania i nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Trzebież powierzchnia, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale również zwykłych ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Trzebież. Przygotowaliśmy do Waszej dyspozycji urokliwy obszar położony w samym centrum Puszczy Wkrzańskiej – czytamy na stronie nadleśnictwa.

Lokalizacja widoczna jest na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Bez zgłaszania można nocować w wyznaczonym terenie jeśli grupa liczy do 9 osób a nocleg nie trwa dłużej niż dwie noce w jednym miejscu.

Jeśli grupa jest większa niż 9 lub nocleg ma trwać dłużej niż 2 noce należy wysłać do nadleśnictwa zgłoszenie i czekać na decyzję.

- Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny na stronie Nadleśnictwa Trzebież) oraz przesłanie go na adres: [email protected] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi – czytamy na stronie Programu "Zanocuj w lesie"

Zanim udamy się na wyprawę należy zapoznać się z regulaminem korzystania z obszaru, informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska, mapą okresowego zakazu wstępu do lasu czy zasadami bezpiecznego korzystania z lasu. Wszystkie te informacje są na stronie programu https://trzebiez.szczecin.lasy.gov.pl/program-zanocuj-w-lesie-

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Agata Cyrus – Specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Trzebież; nr. kom. 694-416-718, e-mail: [email protected] (preferowany kontakt mailowy).

 

Pamiętaj!

Drogi turysto obszar wyznaczony do programu „Zanocuj w lesie” to teren leśny. Jak w każdym lesie mogą tu występować niebezpieczeństwa.

W lesie jest całkowity zakaz używania otwartego ognia!

Więcej na stronie:

https://trzebiez.szczecin.lasy.gov.pl/program-zanocuj-w-lesie-

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%