Zamknij
REKLAMA

Od czego zacząć karierę jako UX/UI designer?

16:53, 22.04.2022 | Materiał Partnera
Skomentuj materiał partnera

Myślisz nad karierą w świecie informatycznym? Swoje zainteresowania bardziej kierujesz w stronę projektowania stron internetowych oraz różnych aplikacji? W takim razie bez wątpienia zetknąłeś się z pojęciem UX oraz UI designera. Czym się różnią, jakie są powiązania oraz jak postawić swoje kroki w tej dziedzinie? Dowiedz się więcej o projektowaniu UX/UI!

UX/UI designer – różnice oraz powiązania

Często szukając różnych informacji o karierze projektowania stron oraz aplikacji, pojęcia te stosowane są zamiennie bądź też w złym kontekście – bez wątpienia jednak chcąc skierować swoją karierę w tę stronę, trzeba dobrze zrozumieć znaczenie i różnice pomiędzy UX a UI designerem. Projektant UX to osoba, która odpowiada za sposób działania danej strony czy aplikacji. Nie zajmuje się on więc graficznym wyglądem interfejsu, a jego funkcjonalnością oraz intuicyjnością – dobiera pożądane opcje, projektuje stronę pod kątem hiperłączy czy też decyduje o rozbudowaniu menu. Projektant UI to natomiast najczęściej grafik – przejmuje on pracę po UX designerem i dobiera zarówno motyw, kolorystykę, typografię, jak również wygląd poszczególnych formularzy, podstron czy też przycisków. W niektórych firmach zdarza się, że stanowisko UI oraz UX designera zajmuje ta sama osoba – musi ona jednak cechować się zarówno dobrym zrozumieniem potrzeb rynkowych i biznesowych, jak i zdolnościami graficznymi.

UX/UI designer wskazówki dla początkujących

Zainteresowała Cię ta dziedzina projektowania? Karierę UX/UI designera można rozpocząć na wiele różnych sposobów! Specjalistyczne kursy online, studia podyplomowe, studia graficzne bądź informatyczne wraz ze stażem w firmie zajmującej się projektowaniem UX/UI czy też samodzielna nauka w domu. Dobrym pomysłem będzie także dołączenie do grup branżowych – znajduje się tam wiele doświadczonych osób, które mogą pomóc w zrozumieniu branżowych zagadnień, jak i odpowiedzieć na nurtujące pytania. Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie odwiedź portal z nowinkami informatycznymi!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%