Zamknij
REKLAMA

Maska do włosów wysokoporowatych — co ją wyróżnia i jakie ma działanie?

00.00, 05.08.2022 .

Włosy to bardzo istotny aspekt naszego ciała, szczególnie w przypadku kobiet, które często stawiają na długie fryzury. Odpowiednia pielęgnacja i zdrowy wygląd dodają pewności siebie oraz sprawiają, że czujemy się piękne i atrakcyjne. W wielu przypadkach napotykamy jednak przeszkody i wyzwania, przez które nasze włosy nie wyglądają tak, jakbyśmy chciały. Szczególnie trudne są te wysokoporowate, które wymagają od nas szczególnej uwagi i troski. Jak zatem pielęgnować trudne włosy?

Czym charakteryzują się włosy wysokoporowate?

Włosy wysokoporowate to takie, które często ulegają uszkodzeniom objawiającym się zwiększoną łamliwością oraz rozdwajaniem się końcówek. Zwiększaniu porowatości sprzyjają różnego rodzaju zabiegi, takie jak prostowanie czy suszenie, farbowanie włosów, korzystanie z urządzeń modelujących na ciepło. Warto jednak obserwować, na co najlepiej reagują nasze włosy i wdrażać zdrowe nawyki do codzienne pielęgnacji. Dzięki temu łatwiej będzie nam ujarzmić niesforne kosmyki i uzyskać gładkość, której pragniemy.

Wysokoporowate włosy są bardzo wrażliwe na zmianę wilgotności powietrza, szczególnie źle znoszą deszcz, podczas którego puszą się i przestają układać. Dość często, przez swoją strukturę przypominają włosy mocno zniszczone. Bardzo trudno jest utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, ponieważ włosy wysokoporowate mają tendencję do przesuszania się.

Naturalnie wysoką porowatość mają głównie włosy kręcone. Zmienia się ona również z wiekiem, na skutek wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych oraz stosowania nieodpowiedniego modelowania.

Jak pielęgnować włosy wysokoporowate?

Aby utrzymać wysokoporowate włosy w dobrej kondycji, należy podjąć odpowiednią pielęgnację. Ważne jest, aby unikać kosmetyków o działaniu silnie oczyszczającym. Najważniejsze jest korzystanie z produktów, które są delikatne i bezpieczne dla struktury, a dodatkowo nawilżają kosmyki i wygładzają je. Osoby ze skłonnością do łamania się włosów i rozdwajających końcówek powinny stosować kosmetyki o właściwościach nawilżających i regenerujących oraz wygładzających. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest, aby struktura włosa stała się bardziej jednolita i miękka.

Składniki, które powinny pojawić się w kosmetykach do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, powinny być zwarte takie składniki jak miód, oliwa z oliwek, czy rośliny o właściwościach nawilżających oraz niezbędne witaminy. Ich regularne stosowanie pozwoli na długo pozbyć się problemów i poprawi jakość naszej fryzury.

Czym charakteryzuje się maska do włosów wysokoporowatych?

Maska do włosów wysokoporowatych powinna przede wszystkim równoważyć pH, które ma bardzo istotne znaczenie w przypadku kondycji pasm. Działanie maski powinno być mocne i intensywne, musi ona wnikać w głąb włosa, aby odżywić go w najbardziej uszkodzonych punktach. Skoncentrowane formuły pozwalają odzyskać włosom elastyczność oraz regeneruje otwarte łuski i wygładza je. Po zastosowaniu kosmetyku włosy powinny stać się miękkie, gładkie i lśniące. Nasze propozycje dotyczące kosmetyków do włosów wysokoporowatych można znaleźć na stronie internetowej https://sklepanwen.pl/kategoria/maski-do-wlosow.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%