Zamknij
REKLAMA

Pakowanie paczek, czyli jak poprawnie i bezpiecznie to robić?

21.51, 02.08.2022 Materiał Partnera
Skomentuj

Decydując się na założenie sklepu internetowego trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie wysyłanie dużej ilości przesyłek. To zaś automatycznie rodzi pytanie o to jak zorganizować ich pakowanie. Trzeba bowiem dbać o właściwe zabezpieczenie przesyłek jak i pakowanie, które będzie miało ekonomiczny charakter. Chodzi o to, by nie podnosić ponoszonych kosztów dodatkowo właśnie przez koszty opakowania, a jednocześnie zadbać o to, by pakowane przedmioty były odpowiednio zabezpieczone. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji na temat tego jak można zorganizować pakowanie przesyłek, by na czas transportu były właściwie zabezpieczone.

 

Przygotowanie paczki i wybór przewoźnika

Pierwsza istotna kwestia którą trzeba mieć na uwadze wybierając operatora, który odpowiadał będzie za obsługę przesyłki to jej właściwe przygotowanie do transportu. Wybierając czy to opakowania kartonowe czy koperty bąbelkowe bądź foliowe trzeba będzie mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Znaczenie będzie miała wielkość przesyłanego produktu. Opakowanie pod kątem wielkości powinno być dopasowane do paczki, która będzie się w nim znajdowała. Dlatego między innymi tą kwestię należy mieć na uwadze, gdy będzie się wybierało opakowanie dla swojej paczki. Wielkość opakowania nie może być ani zbyt mała ani zbyt duża w stosunku do tego co będzie przesyłane. Zbyt duże opakowanie sprawi, że przesyłka będzie się poruszać i może się okazać, że dojdzie do jej uszkodzenia. Właśnie kolejną istotną kwestią będzie również to jak przesyłany towar jest potencjalnie narażony na uszkodzenia. Jeśli to narażenie jest istotne trzeba będzie na to uważać i brać to pod uwagę, by dobrze przesyłkę zabezpieczyć na czas transportu.

Wypełnienie pustych przestrzeni w pudełkach kartonowych

Decydując się na wysyłkę w pudełkach kartonowych będzie można liczyć się z tym, że po włożeniu tam produktu pojawić się mogą puste przestrzenie, które w jakiś sposób będzie trzeba wypełnić, by przesyłany towar się nie ruszał w trakcie transportu. To istotna kwestia, którą warto mieć na uwadze uwzględniając między innymi specjalne wypełniacze, które można w pudełkach wykorzystać. W tym przypadku hurtownia opakowań Mandras przychodzi z pomocą, ponieważ daje możliwość zakupu specjalnych wypełniacz, które w przesyłkach można wykorzystać. Stosować można ścinki z gazet, specjalnie tworzone w tym celu granulaty albo folie z powietrzem. W sprzedaży jest wiele różnych artykułów, które można wykorzystać jeśli chodzi o pakowanie przesyłek i wypełnianie w nich pustych przestrzeni. Najważniejsze umieścić ich tyle, by przesyłka miała uniemożliwione poruszanie w trakcie transportu.

Zabezpieczenie kartonu na czas transportu

Istotną rolę odgrywać będzie nie tylko wypełnienie pustych przestrzeni w kartonie, ale trzeba również mieć na uwadze tak istotną kwestię jak właściwe zabezpieczenie na czas transportu samego kartonu. Powinien on zostać starannie zaklejony, ponieważ dzięki temu można mówić o właściwym jego zabezpieczeniu i nie ma obaw, że rozleci się on w trakcie transportu. Dlatego najlepiej stosować mocne taśmy pakowe, które w odpowiedni sposób będą zabezpieczały taką przesyłkę.

Zabezpieczenie małych przedmiotów

Jeśli do wysyłki przeznaczone są małe przedmioty najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie takich rozwiązań, dzięki którym paczka będzie właściwie chroniona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Sprawdzać się będą między innymi koperty wypełnione folią bąbelkową, która odpowiednio będzie chroniła przesyłkę. Jeśli wysyła się kilka małych przedmiotów w jednym kartonie właściwe ich zabezpieczenie będzie wymagało między innymi zastosowania takich form ochrony, które sprawią, że poszczególne elementy nie będą obijać się o siebie.

Zadbaj o właściwe pakowanie przesyłek

Dbając o właściwe pakowanie przesyłek można będzie ograniczyć wydatki przeznaczone na pakowanie, a jednocześnie będzie można we właściwy sposób zagwarantować klientom, że przesyłki docierać będą do nich właściwie zabezpieczone, chronione przed uszkodzeniami.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%