Zamknij

Frank szwajcarski szaleje! Co mogą zrobić frankowicze?

10:16, 11.07.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:16, 11.07.2022

Ostatnie wydarzenia na rynku walutowym nie napawają optymizmem tych, którzy w sposób bezpośredni muszą płacić za zmiany od nich niezależne. Inflacja nie dotyka frankowiczów już tylko w Polsce, ale coraz bardziej zaczyna ich dotyczyć także inflacja w Szwajcarii, do której zwalczenia dołączyło zaostrzenie polityki monetarnej i pierwszy od dawna wzrost stóp procentowych. Prognozy zdają się nie napawać optymizmem, a prognozy przewidują, że będzie jeszcze gorzej.

  • Frank szwajcarski umocnił się o ponad 2 proc. w relacji do polskiego złotego
  • Inflacja w Szwajcarii jest najwyższa od 1993 roku i nadal będzie wzrastać
  • Kolejne podwyżki stóp procentowych w Szwajcarii znacząco wpłyną na kurs franka szwajcarskiego, a tym samym na Polskich frankowiczów
  • Frank szwajcarski aktualnie wynosi najwięcej od marca bieżącego roku

Mocny frank szwajcarski to problem dla frankowiczów

Nigdy nie zazdroszczono frankowiczom sytuacji, w której znaleźli się przez zaciągnięcie kredytu frankowego, bowiem o ile zapewniano konsumentów o stabilności waluty, jaką jest frank szwajcarski i przedstawiano kredyt frankowy, jako najbardziej korzystny – o tyle nie wspomniano o klauzulach abuzywnych, które niektórych doprowadziły na skraj bankructwa.

Frankowicze przeżyli już jedną, pierwszą podwyżkę stóp procentowych, i o ile na ten moment w żaden sposób nie martwi ich ta decyzja, o tyle na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy konsekwencje będą odczuwalne w postaci droższego franka szwajcarskiego.

Inflacja w Szwajcarii jest tak naprawdę bardzo niska w zestawieniu z jej owocami, które zbieramy w Polsce, ale tym samym frankowicze z kredytami w walucie franka szwajcarskiego zapłacą podwójnie, bo zarówno za polski, jak i szwajcarski wskaźnik CPI. W ocenie specjalistów Kancelarii Frejowski CHF stopy procentowe będą podnoszone, a tym samym wraz ze wzrostem rat kredytów wzrośnie także zainteresowanie frankowiczów złożeniem swojej sprawy do sądu.

Frankowicze przygotowani na walkę z frankiem szwajcarskim?

Chciałoby się powiedzieć, że tak, ale prawda jest zgoła inna. Nie opracowano dotychczas żadnego sposobu, który w sposób realny niósłby pomoc frankowiczom. W sytuacji, gdy kurs franka szwajcarskiego traci stabilność, a frankowicze grunt pod nogami nie mogą oni liczyć na żadną pomoc ze strony rządu, czy też banku. Jedynym wyjściem z podbramkowej sytuacji jest wstąpienie na drogę sądową przeciwko bankowi, wówczas bank faktycznie jest w stanie pojąć powagę sytuacji.

Frankowicze do sądu!

Prognozy dotyczące najbliższych miesięcy nie niosą dobrych wieści, frankowicze jednak stanowią grupę konsumentów, którzy dość trafnie są w stanie ocenić swoją sytuację na podstawie szczątkowych informacji. Kancelaria Frejowski CHF twierdzi, iż przed każdym dużym skokiem franka odnotować można ogromny wzrost zainteresowania pozwem frankowym przeciwko bankom. Tak tez może zdarzyć się w tej sytuacji, bowiem linia orzecznicza, która na ten moment jest prokonsumencka daje poczucie bezpieczeństwa oraz zasadności pozwania banku.

Frankowicze obawiający się o wysokość swojej raty na przestrzeni najbliższych miesięcy mogą powierzyć swoją sprawę podmiotowi, jakim jest kancelaria frankowa Szczecin i złożyć pozew do Sądu Okręgowego w Szczecinie, w którym sędziowie w bardzo szybkim tempie udzielają zabezpieczenia roszczenia, co pozwala na zatrzymanie płatności rat.

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF i pozbądź się kredytu na dobre!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%