Zamknij

Sprawdzone zabawki dla chłopców w wieku przedszkolnym

13.30, 17.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.36, 17.01.2023
Skomentuj

Każdy mały chłopiec ma swoje pasje, ulubione zabawy, gry lub inne codzienne zajęcia, które sprawiają mu przyjemność. Czasami wiążą się one z zainteresowaniami dziecka, innym razem z zaciekawieniem danym przedmiotem. Największe wrażenie na dzieciach w wieku przedszkolnym wciąż robią zabawki interaktywne, jednak to te tradycyjne najdłużej pozostają ich ulubionymi.

 

Zabawki rozwijające wyobraźnię

Zabawki nie muszą tylko bawić. Coraz częściej pełnią one także dodatkowe funkcje. Pozwalają dziecku odkrywać nowe kształty, kolory, literki, a czasami obcojęzyczne słówka. W sprzedaży dostępna jest cała masa zabawek, które rozwijają wyobraźnię małych chłopców.

Przykładem zabawek wpływających na rozwój wyobraźni małego przedszkolaka mogą być produkty związane z różnego typu zawodami, na przykład zestaw małego strażaka, policjanta lub lekarza. Tego typu zabawki, to nie tylko okazja do zabawy w udawanie, ale także rozwiązanie w przypadku lęku przed wizytą u dentysty, czy innego lekarza.

Innym rodzajem wartościowych zabawek dla chłopca, które wpłyną na rozwój jego wyobraźni, będą różnego rodzaju gry logiczne i układanki. Można je bez problemu kupić w każdym sklepie z zabawkami. Zabawek dla chłopców warto poszukać też w e-księgarniach - sklepy te oferują dużą ilość książeczek w wersji do czytania oraz aktywizujących. Te ostatnie są szczególnie uwielbiane przez dzieci, gdyż zachęcają do wspólnej zabawy, podejmowania nowych wyzwań i odkrywania nieznanych słów.  

Kreatywne zabawki sposobem na nudy i rozwijanie umiejętności

Zabawki kreatywne są chyba najczęściej wybieranym rodzajem zabawek dla chłopców w wieku przedszkolnym. Zwykle wybór pada na klocki. W ostatnich latach pojawiły się nowe ich rodzaje na przykład wafle, rzepy, śrubki, patyczki, a nawet kamyki. Tego typu zabawki są szczególnie uwielbiane przez małych budowniczych. Niezmiennie jednak na pierwszym miejscu wśród ulubionych chłopięcych klocków znajdują się tradycyjne zestawy budowlane, pozwalające na tworzenie pierwszych konstrukcji na podstawie instrukcji.

Niestety, nie wszyscy chłopcy interesują się budowaniem z różnokolorowych plastikowych elementów. Jeśli więc zauważymy, że nasze dziecko niechętnie podejmuje się tego typu wyzwań, zachęćmy je do prac ręcznych. Tu z pomocą przychodzą zestawy artystyczne. Wbrew pozorom tego typu zabawki nie są skierowane wyłącznie do dziewczynek. Tworzyć można samochody, samoloty oraz zwierzaki. Służyć temu może modelina, glina, tektura, miękkie kulki lub kolorowe wyklejanki.

Świat zabawek stoi otworem przed małymi odkrywcami. Chłopcy w wieku przedszkolnym są zwykle bardzo ciekawi otaczających ich rzeczy codziennego użytku. Aby wybrać najlepszą dla malca zabawkę, wystarczy poobserwować jego zachowanie na co dzień. Zwrócić uwagę, które przedmioty i jakie czynności interesują go najbardziej. To najprostsza droga do poznania zainteresowań dziecka, a tym samym uniknięcia zakupu zabawek niedostosowanych do jego potrzeb. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%