Zamknij

Jakie czynności obejmuje outsourcing płac?

15.47, 12.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15.48, 12.01.2023
Skomentuj

Zastanawiasz się, jak przenieść swoją firmę na wyższy poziom rozwoju? Poszukujesz nowoczesnych i opłacalnych rozwiązań? Już dziś postaw na outsourcing płac, z którego chętnie korzystają współcześni przedsiębiorcy. Czym on tak naprawdę jest? Wyjaśniamy!

 

Czym jest outsourcing płac?

Prowadzenie firmy to nie tylko skupienie się na usługach, w których dana działalność się specjalizuje, lecz również szereg innych czynności. Muszą być one wykonane, by przedsiębiorstwo funkcjonowało w pełni legalnie oraz zapewniało profesjonalną obsługę wszystkich zatrudnionych pracowników. Głównym aspektem jest stworzenie działu kadr i płac, który przejmuje związane z tym obowiązki. Czy każda firma jest zobligowana, by tworzyć go w swoich strukturach? Można skorzystać również ze wsparcia zewnętrznych ekspertów, którzy świadczą swoje usługi na zasadach outsourcingu. To opłacalne rozwiązanie ze względów finansowych. Nie ma bowiem potrzeby tworzyć osobnego działu w strukturach firmy. Co więcej, dzięki wiedzy ekspertów oraz ich doświadczenia uniknąć można błędów i niedopatrzeń, które zwykle przynoszą przedsiębiorstwu straty.

Co obejmuje outsourcing płac?

Do obowiązków osób odpowiedzialnych za usługi płacowe zalicza się przede wszystkim naliczanie wynagrodzeń pracowniczych oraz związanych z tym składek i zobowiązań wobec urzędów. Pośród konkretnych czynności, którymi zajmują się zatrudniani w ramach współpracy outsourcingowej eksperci, są też inne działania, w tym:

  • przygotowywanie dla pracowników indywidualnych pasków płacowych, deklaracji PIT oraz rocznych kart wynagrodzeń;
  • obsługa raportów finansowych dotyczących Pracowniczych Planów Kapitałowych;
  • współpraca z audytorami.

Poza tymi usługami skorzystać można też z dodatkowych, takich jak: przygotowywanie raportów rezerw urlopowych, wprowadzanie korekt w raportach rozliczeniowych ZUS czy też opracowywanie różnego rodzaju zestawień, zależnie od specyfiki konkretnej firmy.

Bez wątpienia outsourcing płac to opłacalne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają przedsiębiorcy prowadzący niewielką działalność lub zarządzający dużą spółką.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%