W każdym roku miliony turystów ruszają w świat, by poznać nowe miejsca i doświadczyć innych kultur. Turystyka wygląda dziś zupełnie inaczej niż dekadę temu, dlatego warto, aby osoby planujące karierę w tej branży wybrały ścieżkę edukacji, która najlepiej przygotuje ich do nowych wyzwań. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie trendy wpływają na dzisiejszą turystykę i poznaj realne korzyści z podjęcia studiów licencjackich turystyka i rekreacja!
Podróżowanie nie ogranicza się dziś wyłącznie do wyjazdu, pobytu w hotelu i zwiedzania zabytków. W wyniku wpływu różnych trendów turyści chcą doświadczać lokalnej kultury i codzienności miejsc, do których przyjeżdżają.
Popularnym trendem turystycznym, szczególnie wśród przedstawicieli młodego pokolenia, jest slow-travel. To filozofia podróżowania, w której celebruje się przeżycia i bliski kontakt z miejscową kulturą zamiast szybkiego tempa wycieczki i liczby odwiedzonych atrakcji. To sposób na lepsze zapoznanie się odwiedzanym regionem i wybór wycieczek poza utartymi szlakami, z dala od tłumów.
Hitem wśród osób pracujących zdalnie lub jako freelancerzy stało się tzw. workation, czyli połączenie pracy z wyjazdem do atrakcyjnego turystycznie kraju. To idealny sposób na odnalezienie balansu między obowiązkami a regeneracją – możliwość pracy w przygotowanych do tego przestrzeniach coworkingowych z widokiem na ocean, a na wieczór spacer urokliwymi uliczkami miasta i kosztowanie lokalnej kuchni.
Lokalność stała się kolejnym, silnym trendem turystycznym. Zamiast hoteli sygnowanych logiem znanych marek, turyści wybierają zakwaterowanie oferowane przez mieszkańców regionu, do którego podróżują. Poszukując nowych doświadczeń kulinarnych, wypróbowują jedzenie serwowane w miejscowych lokalach, w których właściciele produkują żywność na własną rękę, tym samym rezygnując z jedzenia w sieciówkach.
Rosnące potrzeby turystów sprawiają, że osoby, które zawodowo chcą związać się z turystyką i podróżowaniem, mają przed sobą wiele wyzwań – pasja musi przerodzić się w szerokie kompetencje i umiejętności adekwatne do tej branży.
Branża turystyczna to niezwykle dynamiczne środowisko, które gwarantuje ciekawą pracę oraz możliwość spełniania swoich ambicji i celów zawodowych, często w pięknych, egzotycznych miejscach. Aby jednak dobrze przygotować się do rozpoczęcia kariery, zainwestuj w umiejętności charakteryzujące nowoczesnych ekspertów od turystyki i rekreacji.
Opcją, która pozwoli Ci na najbardziej wszechstronne i kompleksowe przygotowanie, są studia licencjackie z turystyki i rekreacji. Nauczysz się na nich jak planować, organizować oraz kalkulować koszty wycieczek, a także poznasz zasady pozyskiwania funduszy unijnych dla określonych projektów turystycznych. Dowiesz się, jak funkcjonują biura podróży oraz agencje turystyczne i zaznajomisz się z elementami marketingu turystycznego – to pomoże Ci opracowywać strategie promowania podróży oraz eventów podróżniczych.
Na studia z turystyki i rekreacji zapiszesz się w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, gdzie kształcenie odbywa się w elastyczny i nowoczesny sposób, dostosowany do realiów współczesnego rynku. Dzięki platformie edukacyjnej dostępnej przez całą dobę uczysz się, gdzie i kiedy chcesz – we własnym rytmie, bez konieczności rezygnowania z pracy czy innych obowiązków.
Co wyróżnia WSKZ? To przede wszystkim jakość przekazywanej wiedzy, pochodzącej od wykładowców i praktyków z doświadczeniem akademickim zdobytym na prestiżowych, międzynarodowych uczelniach. Wśród kadry uczelni znajdują się eksperci m.in. z Harvardu, Oxfordu czy Cambridge, którzy wnoszą do edukacji w WSKZ globalną perspektywę, autorytet oraz wysoki standard.
W bogatej ofercie uczelni znajdują się także studia z innych dziedzin np. prawo w biznesie, administracja publiczna, psychologia pozytywna, transport i spedycja czy zarządzanie kryzysowe. Tak szeroka propozycja edukacyjna sprawia, że każdy przyszły student znajdzie tu coś dla siebie.
Zastanawiasz się, kiedy możesz zapisać się na studia? Wystarczy, że wejdziesz na stronę studia-online.pl i sprawdzisz wybrany kierunek. Jeśli przy jego nazwie znajduje się informacja o otwartej rekrutacji – możesz zapisać się od razu.
Zobacz, co o WSKZ mówi gloswielkopolski.pl. Poznaj opinie na: https://gloswielkopolski.pl/studia-online-pl-opinie-nowoczesne-podejscie-do-edukacji/ar/c5p2-27697583.
Czerwona flaga na plaży w Trzebieży - sinice
Witamy w syfie Zalewowym. Co roku to samo. Dlatego jeżdżę do Afryki. Gwarancja pogody i czystej wody.
Turysta
18:15, 2025-07-18
ORLEN nie jest zainteresowany nabyciem całości ani...
Gdyby ta fabryka była taka extra to na pewno świat by nie pozwolił na budowę jej w PL. A tak mamy co mamy. Z daleka ?? Trochę jakby park rozrywki. Z bliska ? Stacja kosmiczna 🙂 . Ale najbardziej to ten huk jest drażliwy jakbyśmy mieli za lasem lotnisko odrzutowców.
Gość
07:55, 2025-07-18
Nowe Warpno wprowadza płatne parkingi. Sprawdź, gdzie i
Ci co pisza nie znaja historii Warpna jada tylko pobyc kilka godzin. Wypisuja co sie da. Niech sie zatrzymuja w Trzebiezy. I wara od Nowego Warpna sknerusy.
Ci
22:29, 2025-07-16
ORLEN nie jest zainteresowany nabyciem całości ani...
Nie ma się co dziwić że Orlen nie chce kupić tego czegoś.... Same problemy zero dochodów ... Same straty...
Gosc
16:29, 2025-07-15