Zamknij

Finansowanie i dotacje na instalacje grzewcze - jak otrzymać dotacje?

15:06, 10.06.2024 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:07, 10.06.2024
Skomentuj

Coraz więcej osób decyduje się na wymianę starego pieca i wybranie bardziej ekologicznego systemu ogrzewania. Dodatkową zachętą do podjęcia takich działań są rządowe dotacje. Celem takich dotacji jest częściowe sfinansowanie wymiany systemu ogrzewania w celu zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jak uzyskać takie dofinansowanie?

 

Poznaj warunki przystąpienia do programu

Istnieją różne programy dofinansowujące wymianę starego pieca, ale różnią się one warunkami, jakie trzeba spełnić, by móc do nich przystąpić. Większość z nich jest realizowanych za pośrednictwem samorządów, na przykład z funduszy europejskich czy środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Listę aktywnych i planowanych naborów można znaleźć na stronie internetowej NFOŚiGW lub stronach internetowych poszczególnych gmin. Najczęściej o dotację mogą się starać osoby, dla których głównym źródłem ogrzewania jest stary piec węglowy oraz na inwestycje, które rozpoczną się dopiero po uzyskaniu dofinansowania.

Wybierz źródło dofinansowania

Spośród wielu różnych programów oferujących dotacje i dofinansowania na wymianę starego pieca na ekologiczne systemy i urządzenia grzewcze w gospodarstwach domowych najpopularniejsze są obecnie: Mój Prąd, Moje Ciepło, Czyste Powietrze, Stop Smog, Ciepłe Mieszkanie, a także Ulga Termomodernizacyjna i Premia Termomodernizacyjna.

Program Mój Prąd obejmuje dotacje do 45% poniesionych kosztów i nie więcej niż 21 tys. złotych. Dotacja obejmuje montaż pomp ciepła różnego rodzaju. Program Moje Ciepło obejmuje dotacje w wysokości do 50% kosztów inwestycji, do maksymalnej kwoty 28,5 tys. złotych na montaż pomp ciepła różnego rodzaju w nowych lub budowanych domach.

Program Czyste Powietrze pozwala uzyskać dotację do 100% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 50,9 tys. złotych na montaż pomp ciepła różnego rodzaju, ogrzewania elektrycznego, kotłów na gaz, olej, pellet czy drewno (zgazowujące). Program Stop Smog umożliwia uzyskanie dofinansowanie do 100% kosztów inwestycji w maksymalnej kwocie 53 tys. złotych. Dotacja obejmuje również montaż pomp ciepła, ogrzewania elektrycznego i kotłów na gaz, olej, pellet i drewno (zgazowujące).

Program Ciepłe Mieszkanie obejmuje dofinansowanie do 95% kosztów w maksymalnej kwocie 43,9 tys. złotych na montaż pompy ciepła, ogrzewania elektrycznego lub kotła na gaz i pellet. Ulga termomodernizacyjna to ulga podatkowa. Maksymalna kwota odpisu nie może przekraczać 53 tys. złotych na podatnika. Można z niej skorzystać w przypadku montażu pomp ciepła, ogrzewania elektrycznego lub kotłów na gaz, olej, pellet czy drewno (zgazowujące). Na te same inwestycje można też otrzymać premię termomodernizacyjną, czyli dopłatę do kredytu do 26% kosztów inwestycji.

Sprawdź ofertę instalacji grzewczych w Szczecinie i okolicy!

Wybierz najlepsze urządzenia i firmę do wykonania instalacji

Po uzyskaniu dotacji z wybranego programu trzeba znaleźć firmę, która wykona profesjonalną usługę montażu instalacji oraz zaproponuje urządzenia najwyższej jakości i wydajne oraz energooszczędne rozwiązania. Firma Ciepły Dom ze Szczecina zajmuje się wykonywaniem instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, solarnych, centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego, kominkowego, a także pomp ciepła i rekuperacji.

Wieloletnie doświadczenie zdobyte na budowach w kraju i zagranicą sprawia, że firma Ciepły Dom może pochwalić się wieloma realizacjami wykonanymi na najwyższym poziomie. Warto więc zapoznać się z ofertą firmy i rozpocząć współpracę w zakresie realizacji inwestycji z nowoczesne i ergonomiczne systemy grzewcze.

Firma Ciepły Dom oferuje między innymi fachową pomoc w wyborze pompy ciepła odpowiedniego typu, montaż ogrzewania podłogowego, montaż kolektorów słonecznych, montaż kotłów kondensacyjnych czy montaż grzejników.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu police24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%