Zamknij
REKLAMA

Rehabilitacja lecznicza dla pacjentów onkologicznych. Ma pomóc wrócić na rynek pracy

13.01, 28.10.2022 . Aktualizacja: 19.15, 08.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

225 osób zakwalifikowanych zostało do tej pory do specjalnego programu rehabilitacji leczniczej realizowanego przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie.  Pacjenci mogą liczyć na wsparcie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb, w tym m.in. wziąć udział w 10-dniowym turnusie nad morzem. Wciąż są wolne miejsca w projekcie.

 

Unijny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest przez ZCO od ubiegłego roku. Pomaga pacjentom w trakcie lub po zakończonym radykalnym leczeniu onkologicznym w powrocie do aktywności zawodowej. Osoby zakwalifikowane do projektu objęte są rehabilitacją leczniczą dostosowaną indywidualnie do ich potrzeb.

– To kompleksowe działanie, które ma pomóc pacjentom onkologicznym w powrocie do pracy. Przewidziano konsultacje z onkologiem, wsparcie psychologa  czy porady lekarza rehabilitacji. Rehabilitacja dostosowana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Ćwiczenia odbywają się w małych kameralnych grupach, na specjalnie przygotowanej sali rehabilitacyjnej. Pacjenci mają również możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych oraz wzięcia udziału w spotkaniach w psychoonkologiem. Do tej pory z tej formy wsparcia – zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej - skorzystało 191 osób. Na uczestników rehabilitacji czekają też tzw. „wyprawki motywujące”, zawierające m.in. kijki do Nordic Walkingu. W październiku w ramach projektu odbyły się pierwsze bezpłatne, 10-dniowe turnusy rehabilitacyjne nad morzem w Kołobrzegu.

– Projekt realizowany przez ZCO potrwa do września 2023 r. i docelowo obejmie 500 osób dotkniętych chorobą nowotworową. Udział w projekcie rehabilitacyjnym jest całkowicie bezpłatny. Pacjenci nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem – mówi Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

ZCO dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w programie. Zgłaszać się można za pośrednictwem strony internetowej: https://rehabilitacjaonkologiczna.szczecin.pl  lub bezpośrednio do biura projektu: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii ul. Strzałowska 22 71-730 Szczecin, tel. 514-946-376. Udział w projekcie jest bezpłatny. Pacjenci mogą też korzystać z bezpłatnych noclegów, wyżywienia i zwrotu kosztów dojazdu.

W ramach projektu pacjenci mogą skorzystać nie tylko z bezpłatnych noclegów, wyżywienia i zwrotu kosztów dojazdu do Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii – bezpłatne są także rehabilitacyjne turnusy wyjazdowe.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%