Zamknij
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia o rok wydłuży program pilotażowy "Profilaktyka 40 plus"

14.46, 05.10.2022 PAP Aktualizacja: 14.49, 05.10.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Zmiana ma umożliwić skorzystania z programu pilotażowego jak największej liczbie osób powyżej 40 lat - napisano w uzasadnieniu projektu opublikowanego w środę w RCL.

Resort zdrowia wydłuży o rok program pilotażowy "Profilaktyka 40 plus" - do 31 grudnia 2023 r. - tak przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia.

Uzasadniono, że "stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii powodujący liczne zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w tym związana z nim zmiana stylu życia, wpłynęły przede wszystkim na ograniczenie aktywności fizycznej oraz wzrost natężenia stresu, potęgując przy tym ryzyko zachorowania na najczęstsze choroby tzw. cywilizacyjne, takie jak choroby układu krążenia czy choroby metaboliczne".

"Dlatego też, mając na uwadze konsekwencje, jakie niesie obecna sytuacja epidemiczna, zasadnym jest wydłużenie etapu realizacji programu pilotażowego, który pozwoli na powszechne objęcie świadczeniobiorców od 40. roku życia profilaktyczną diagnostyką laboratoryjną w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych" - czytamy.

Program realizowany jest od 1 lipca 2021 r. Wszystkie osoby powyżej 40 lat otrzymują jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Badania diagnostyczne, które wchodzą w skład programu "Profilaktyka 40 plus", dzielą się na trzy grupy: badania dla kobiet, badania dla mężczyzn i pakiet wspólny. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

StefanStefan

1 0

Fajnie byłoby zobaczyć gdzie można te badania zrobić. Bo w Policach nigdzie. 10:06, 09.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%