Zamknij
REKLAMA

Paweł Mirowski Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów

09.12, 14.09.2022 mah
Skomentuj
REKLAMA

Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski 8 września 2022 r. został ustanowiony Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków. Paweł Mirowski w latach 2009-2014 był zastępcą burmistrza Polic, natomiast w latach 2014-2016 wicestarostą polickim.

 

Nowy pełnomocnik zajmie się koordynacją działań administracji rządowej, w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze”, współpracą z jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się poprawą jakości powietrza w Polsce.

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a zarazem wielkie zobowiązanie. Troska o czyste powietrze oznacza nie tylko czystsze środowisko i mniej smogu. To przede wszystkim zdrowie nasze, naszych najbliższych, czy lokalnej społeczności. Stąd tak ważne są działania na rzecz błękitnego nieba. Program „Czyste Powietrze” funkcjonuje od czterech lat i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory złożono w nim już blisko 500 000 wniosków – a to oznacza pół miliona nowych, ekologicznych źródeł ciepła i docieplonych budynków – zaznaczył Paweł Mirowski, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”. - Jestem przekonany, że kolejne zmiany w Programie, które ogłosimy niebawem, sprawią, że stanie się on jeszcze bardziej przyjaznym narzędziem, umożliwiającym uzyskanie atrakcyjnego dofinansowani na wymianę tzw. kopciucha, jak i docieplenie domu.

 

Paweł Mirowski doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Energetyce Szczecińskiej S.A. oraz Zakładach Chemicznych Police S.A. Był zastępcą burmistrza Polic, oraz wicestarostą polickim. Pełnił również funkcję dyrektora Centrum Infrastruktury Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., następnie członka zarządu, zastępcy prezesa, prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 10 września 2020 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezesa zarządu Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%