Zamknij
REKLAMA

Zastęp z JRG Police jedzie do Francji walczyć z pożarami

13.06, 11.08.2022 mah
Skomentuj
REKLAMA

Moduły gaśnicze GFFFV Poland Państwowej Straży Pożarnej pomogą francuskim strażakom w walce z pożarami. Do Francji pojadą strażacy z dwóch województw: zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

 

Dwa moduły gaśnicze GFFFV Poland (Wrocław i Szczecin) w sumie 146 strażaków i 49 pojazdów wyruszy dziś z pomocą francuskim strażakom, którzy walczą z pożarami lasów na południu swojego kraju.

W module gaśniczym GFFFV Poland ze Szczecina są również strażacy z JRG Police. Do działań na południu Francji zadysponowano z polickiej jednostki 1 wóz ratowniczo-gaśniczy i 2 funkcjonariuszy. Akcja zaplanowana jest na 10 dni.

Za pośrednictwem ERCC (Emergency Response Coordination Centre) Francja wystosowała zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą w postaci modułów gaśniczych GFFFV przeznaczonych do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.

Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji (COGIC) przekazało informację, że na południu kraju spaleniu uległo już ok. 700 ha powierzchni leśnej, a 3000 osób zostało ewakuowanych.

Dzisiaj, przed wyjazdem, ze strażakami z województwa zachodniopomorskiego, spotkał się Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski oraz zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Kazimierz Lesisz.

Strażacy z naszego województwa jadą teraz do punktu koncentracji w województwie dolnośląskim. Stamtąd razem z modułem dolnośląskim wyruszą na pomoc w gaszeniu pożaru lasów na południu Francji.

fot. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%