Zamknij
REKLAMA

Podpisano umowę na przebudowę drogi Bezrzecze-Wołczkowo

12:05, 03.06.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Policach rozstrzygnęło przetarg na przebudowę drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej w Bezrzeczu. Wykonawcą będzie firma Eurovia S.A., która wykona prace za 12 milionów 990 tysięcy złotych.

[FOTORELACJA]1545[/FOTORELACJA]

2 czerwca br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka,  Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, Wicestarosty Polickiego Joanny Napiwodzkiej, Wójt Gminy Dobra Teresy Dery, a także przedstawiciela Banku Gospodarstwa  Krajowego Anny Pawlak, podczas której nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Polickiem, a Eurovia S.A.,  reprezentowaną w tym dniu przez Dyrektora Oddziału Szczecin Pawła Knapa.

- To dobry dzień dla powiatu polickiego, Bezrzecza, Wołczkowa, ale także Szczecina, którego mieszkańcy często osiedlają się w gminach graniczących ze stolicą Pomorza Zachodniego. Ta inwestycja budziła ogromne emocje społeczne i przez lata brakowało na nią środków. Dzięki dwóm rządowym programom" Rządowemu Programowi Rozwoju Dróg oraz Programowi Inwestycji Strategicznych nareszcie znalazły się środki, które zabezpieczają 99 procent kosztów remontu drogi Bezrzecze-Wołczkowo – mówił Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Planowana inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 miliony 300 tysięcy złotych. Ponadto wsparcia finansowego udzieliła Gmina Dobra.

- Jak ona była wyczekiwana, jak wywalczona przez  mieszkańców wszyscy wiemy. Cieszę się, że Powiat Policki będzie mógł ją w najbliższym czasie zrealizować -mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Inwestycja polegać będzie na przebudowie drogi powiatowej Bezrzecze-Wołczkowo na odcinku od granicy ze Szczecinem (przed skrzyżowaniem ulic Koralowej z Zaściankową) do pętli autobusowej w rejonie ul. Parkowej w Bezrzeczu. Przebudowana zostanie między innymi konstrukcja jezdni, obustronne chodniki i skrzyżowania z poszczególnymi ulicami.

Na skrzyżowaniu z ul. Szkolną w Bezrzeczu powstanie minirondo, a po obu stronach jezdni zaprojektowano pasy rowerowe o szerokości 1,5 m. Przebudowana zostanie także pętla autobusowa w rejonie ul. Parkowej. W środku pętli zaprojektowano 21 miejsc postojowych dla pojazdów osobowych oraz jedno miejsce dla osób niepełnosprawnych. Wybudowane zostaną przystanki autobusowe.

- To nie będzie łatwa inwestycja, bo ten ruch jest dość duży, ale po jej wykonaniu ruch kołowy i pieszy będzie dobrze skanalizowany – obiecuje Paweł Knap z firmy Eurovia Polska S. A.

źródło: Starostwo Powiatowe

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%