Zamknij
REKLAMA

Zagrożenie pożarowe w lasach

13:22, 12.05.2022 | mah, źródło: RDLP
Skomentuj
REKLAMA

Słoneczna i wietrzna pogoda w okresie wiosennym oraz brak opadów deszczu przyczyniają się do zwiększenia zagrożenia pożarowego w lasach.

 

Od początku roku do 12 maja br. na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie wybuchło już 139 pożarów, na powierzchni 31,86 ha. Dodatkowo leśnicy interweniowali przy 38 pożarach traw i nieużytków bezpośrednio zagrażających lasom.

- Okres majowego wypoczynku jest szczególnie trudny dla służ leśnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pożarowe lasów. To właśnie w pierwszych dniach maja powstaje statystycznie najwięcej pożarów na terenach leśnych – mówi Maciej Lipka z RDLP Szczecin.

Prognozy pogody na najbliższe dni zakładają wysokie temperatury powietrza oraz niewielką ilość opadów. Takie warunki wydatnie wpływają na wzrost zagrożenia pożarowego.

99% wszystkich pożarów spowodowanych jest przez człowieka, przez jego celowe działanie lub jego lekkomyślność. Las nie obroni się sam, dlatego leśnicy apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu w lesie.

W lesie i na terenach śródleśnych nie można rozpalać ognisk, grilli oraz palić papierosów.

W przypadku zauważenia pożaru należy powiadomić straż pożarną tel. 998 lub 112.

 

(mah, źródło: RDLP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%