Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym.
- Polacy chętnie korzystają z bonów turystycznych. Z najnowszych danych wynika, że już ponad 3,3 mln osób aktywowało bony na łącznie około 3 mld zł - poinformowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.
Jak wskazała, płatności bonami turystycznymi przyjmuje około 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.
- Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września tego roku. Mogą nim zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. W niektórych przypadkach opłacą nim także jednodniową wycieczkę - dodała szefowa Zakładu.
Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej - www.pot.gov.pl
Realizacja tego świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, z której - jak przekazał ZUS - korzysta już ponad 10 mln osób.
Od 1 sierpnia 2020 r. rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Wystarczy, że po wejściu na PUE ZUS uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Następnie rodzic otrzymuje kod, który należy pokazać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS-ie.
Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać, dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS: 22-11-22-111.(PAP)
Autorka: Karolina Kropiwiec
kkr/ joz/
Wkurzony05:25, 10.05.2022
A co dla nas ,pracujących na bonusy dla nierobów????!!!! Ja co miesiąc na pisowskim ładzie/ bajzlu/ co miesiąc tracę 600 złotych? Bo uczciwie zarabiam,jestem w gorszej sytuacji niż wszystkie pięćsetplusy!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu police24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lampy na ul. Rurowej, nowoczesne oświetlenie w Policach
Był pomysł żeby to zrobić już dawno w ramach funduszu obywatelskiego, to ludzie wybrali plażę za ósemką😂. Proponuję zastanowić nad połączeniem rowerowy osiedla Jagielonki ze szkołą - dla bezpieczeństwa dzieci
Chemik
05:25, 2025-07-10
Lampy na ul. Rurowej, nowoczesne oświetlenie w Policach
Zapewnijcie bezpieczeństwo na rurowej przy działkach. Notoryczne ścinanie zakrętów po ścieżce rowerowej przez samochody
Rychy
00:01, 2025-07-10
Nowe Warpno wprowadza płatne parkingi. Sprawdź, gdzie i
*%#)!& Darmozjady i tyle. W dupie mam Nowe Warpno. Zostaniecie znowu zadupiem
Rychy
23:59, 2025-07-09
Nowe Warpno wprowadza płatne parkingi. Sprawdź, gdzie i
Walić Warpno. Niech ściągną inżynierów bez dokumentów
Ab
23:42, 2025-07-09