Zamknij
REKLAMA

ZUS przypomina: bon turystyczny można wykorzystać do końca września

13:27, 09.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Bon turystyczny to 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.

 

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września 2022 roku - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Bonem można zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym.

- Polacy chętnie korzystają z bonów turystycznych. Z najnowszych danych wynika, że już ponad 3,3 mln osób aktywowało bony na łącznie około 3 mld zł - poinformowała prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Jak wskazała, płatności bonami turystycznymi przyjmuje około 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

- Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą to zrobić do końca września tego roku. Mogą nim zapłacić na przykład za pobyt w hotelu, pensjonacie czy w gospodarstwie agroturystycznym. W niektórych przypadkach opłacą nim także jednodniową wycieczkę - dodała szefowa Zakładu.

Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej - www.pot.gov.pl

Realizacja tego świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, z której - jak przekazał ZUS - korzysta już ponad 10 mln osób.

Od 1 sierpnia 2020 r. rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Wystarczy, że po wejściu na PUE ZUS uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Następnie rodzic otrzymuje kod, który należy pokazać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS-ie.

Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać, dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS: 22-11-22-111.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

WkurzonyWkurzony

1 0

A co dla nas ,pracujących na bonusy dla nierobów????!!!! Ja co miesiąc na pisowskim ładzie/ bajzlu/ co miesiąc tracę 600 złotych? Bo uczciwie zarabiam,jestem w gorszej sytuacji niż wszystkie pięćsetplusy! 05:25, 10.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%