Zamknij
REKLAMA

Szczecin. Od 8 stycznia duże zmiany dla kierowców i pasażerów

12:04, 07.01.2022 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę częściowo zamknięta dla ruchu zostanie ulica Kolumba. Zmiany dotyczyć będą zarówno kierowców jak i pasażerów komunikacji miejskiej. 8 stycznia (dla linii nocnych od nocy 8/9 wprowadzone) wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych.

[FOTORELACJA]1451[/FOTORELACJA]

Wstrzymany zostaje ruch tramwajowy na odcinku Wyszyńskiego – Kolumba – Pomorzany.

Tramwaje linii 6 będą kursować na trasie Gocław – Wyszyńskiego (powrót przez Wyszyńskiego – Bramę Portową – pl. Hołdu Pruskiego) wg specjalnego rozkładu jazdy.

Na pętli „Pomorzany” linia 12 zostaje przeniesiona na tor zewnętrzny, natomiast kursy linii 1 realizowane w godzinach funkcjonowania linii 12 z toru wewnętrznego – na tor linii 1 (środkowy).

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza linii 806 w relacji Plac Żołnierza Polskiego – Pomorzany Dobrzyńska. W kierunku pętli „Pomorzany Dobrzyńska” trasa przebiegać będzie przez al. Niepodległości, Bramę Portową, ul. 3 Maja, ul. Czarnieckiego, ul. Potulicką, ul. Piekary, ul. Dąbrowskiego, ul. Starkiewicza, ul. Boczną, ul. Połabską, ul. Szpitalną, al. Powstańców Wlkp., ul. Budziszyńską, ul. Inowrocławską. W kierunku placu Żołnierza Polskiego trasa przebiegać będzie przez ul. Dobrzyńską, ul. Budziszyńską, al. Powstańców Wlkp., ul. Starkiewicza, ul. Dąbrowskiego, ul. Kolumba, ul. Nową, ul. Dworcową, Bramę Portową, al. Niepodległości.

Kursy wykonywane będą z częstotliwością: w dni powszednie: do godz. 9 i po godz. 18 co 20 minut, w pozostałym okresie co 12 minut, w dni świąteczne co 20 minut, w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie do godz. 11 i po godz. 18 co 24 minuty, w pozostałym okresie co 20 minut.

Autobusy linii 75, 521, 527 od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez ul. 3 Maja i ul. Owocową do przystanku końcowego „Dworzec Główny (Owocowa)”. Powrót następować będzie przez ul. Nową.

Autobusy linii 528 w kierunku Pomorzan od przystanku „Brama Portowa” kursować będą przez ul. 3 Maja, ul. Czarnieckiego, ul. Potulicką, ul. Piekary, ul. Dąbrowskiego do ul. Starkiewicza i dalej dotychczasową trasą.

Autobusy linii 528 w kierunku Gumieniec kursować będą dotychczasową trasą z następującymi zmianami: przystanek „Nadodrzańska” będzie nieczynny, przystanek „Dworzec Główny” zlokalizowany będzie przed budynkiem dworca kolejowego, na górnej jezdni ul. Kolumba, na której obowiązywać będzie kierunek ruchu przeciwny do dotychczasowego.

więcej szczegółów na stronie ZDiTM Szczecin

 

ZMIANY DLA KIEROWCÓW

Planuje się wprowadzenie następujących zmian:

 • Prowadzenie ruch pojazdów po ul. Kolumba jednokierunkowo w relacji Dąbrowskiego -> Nowa.
 • Ruch dwukierunkowy na odcinku od Dąbrowskiego do wjazdu na stację ORLEN
 • Zamknięcie dla ruchu południowej części jezdni i torowiska tramwajowego w okolicy skrzyżowania ul. Kolumba z ul. Nadodrzańską (włącznie ze skrzyżowaniem).
 • Brak możliwości wjazdu w ul. Nadodrzańską. Ruch pojazdów północną stroną jezdni.
 • Zamknięcie dla ruchu północnej części jezdni i torowiska tramwajowego za skrzyżowaniem z ul. Nadodrzańską do Dworca PKP. Ruch pojazdów południową stroną jezdni.
 • Zamknięcie jezdni ul. Kolumba wzdłuż rzeki Odry, jednokierunkowy ruch pojazdów torowiskiem tramwajowym i dalej jezdnią wzdłuż Dworca PKP do ul. Nowej z brakiem możliwości skrętu w ul. Owocową.
 • Tymczasowy przystanek autobusowy po południowej stronie jezdni wzdłuż Dworca PKP na istniejących miejscach postojowych naprzeciwko nowej części budynku dworca. W miejscu istniejących przystanków autobusowych postój TAXI.
 • Nakaz skrętu z ul. Owocowej w ul. Nową oraz z ul. Nowej w ul. Owocową.

 

Wytyczenie objazdów:

 • dla jadących od Mostu Długiego do Dworca PKP trasą Wyszyńskiego – Brama Portowa – pl. Zwycięstwa – Brama Portowa – 3 Maja – Owocowa
 • dla jadących od Mostu Długiego do ul. Kolumba trasą Wyszyńskiego – Brama Portowa – pl. Zwycięstwa – Kopernika – Narutowicza – Piastów – pl. Szyrockiego - Dąbrowskiego
 • dla jadących od ul. Kolumba do ul. Energetyków trasą Nowa – Dworcowa – Brama Portowa – Energetyków

fot. maps.google.pl

{loadposition region}

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%