Zamknij
REKLAMA

"Sierpniowe Przełomy"- koncert muzyki filmowej

13.29, 14.07.2022 mah Aktualizacja: 13.30, 14.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

"Sierpniowe Przełomy" to nazwa plenerowego koncertu, którego idea zrodziła się w 2015 r. dla upamiętnienia wydarzeń szczecińskiego Sierpnia '80. Co roku, w ostatni weekend sierpnia Tomasz Raczek zabiera widzów w nastrojową podróż przez świat muzyki najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

 

Kompozycje twórców muzyki filmowej, które zapisały się w pamięci kilku pokoleń wielbicieli polskiego kina, wykonują zaproszeni soliści oraz orkiestra Opery na Zamku. Tradycyjnie, w repertuarze koncertu znajdują się „Mury” Jacka Kaczmarskiego oraz śpiewany na zakończenie, przy ogromnym aplauzie publiczności „Sen o Victorii” grupy Dżem.

To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają muzycznych tematów z ulubionych filmów, którym towarzyszą anegdoty, wspomnienia i ciekawostki opowiadane przez krytyka filmowego i publicystę Tomasza Raczka.

Od 2020 r. Orkiestra Opery na Zamku ma zaszczyt grać również dla mieszkańców Polic zgromadzonych na Skwerze im. Jana Pawła II. Na koncertach, zarówno w Szczecinie, jak i w Policach, obecni są zaproszeni goście – kombatanci oraz działacze Sierpnia 80’, a także przedstawiciele lokalnych władz.

,,Sierpniowe Przełomy” w Policach odbywają się przy wsparciu finansowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i środków Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki na koncert do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach od 16 sierpnia.

26.08.2022, godz. 20.00 plac przy Skwerze św. Jana Pawła II

 

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%