Zamknij
REKLAMA

Niebanalne kadry codzienności. Wystawa fotografii Bogdana Dziworskiego

12:15, 10.05.2022 | źródło: MOK POLICE
Skomentuj
REKLAMA

Subiektywne spojrzenie na polskie społeczeństwo w drugiej połowie XX w. na 42 klatkach, to zbiór syntetyzujący dorobek twórczy Bogdana Dziworskiego z kilku dekad. Wernisaż wystawy f/5.6 odbędzie się 13 maja 2022 roku o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

 

Wystawę f/5.6 zorganizowaną przez Leica 6x7 Gallery Warszawa, której kuratorem jest Rafał Łochowski, do polickiego MOK-u ściągnął Tomasz Łój, kierownik Galerii OBOK.

Jest to obszerna, przekrojowa retrospektywa, prezentująca całokształt wieloletniej twórczości fotograficznej Bogdana Dziworskiego.

Składają się na nią fotografie, z których wiele to niepublikowane dotąd prace, specjalnie wyselekcjonowane spośród rozległego archiwum autora, tworzące czuły i subiektywny dokument polskiego społeczeństwa w drugiej połowie XX w.

Warto pamiętać, że to tylko fragment ponad czterdziestoletniego dorobku twórczego dokumentalisty.

 

Bogdan Dziworski – wybitny fotografik, operator, reżyser i scenarzysta filmowy. Jego fotograficzna twórczość to nie tylko fotografia uliczna i reportaż z drugiej połowy XX wieku. To również projekt realizowany konsekwentnie przez dekady, cechujący się ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Zdjęcia Dziworskiego mają znaczenie historyczne i poznawcze.

Wiele kadrów z jego fotograficznego zapisu, tworzonego trochę jakby przy okazji, przez lata nie ujrzało światła dziennego.

Fotografie Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. To czarno-białe ujęcia, klasyczne w formie i treści wyrazu. Przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi: młodych i starych, ładnych i brzydkich, w pracy i podczas zabawy.

(źródło: MOK POLICE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%