Zamknij
REKLAMA

Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych

11:42, 06.05.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

dokART on Tour to przegląd filmów festiwalowych z dokumentART – films & future, który odbył się w listopadzie 2021 roku w Neubrandenburgu. 10 maja o godzinie 18:00 rozpocznie się pokaz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

 

dokART on Tour to impreza, która odbędzie się w kilku miastach wschodnich Niemiec oraz zachodniej Polski w okresie od kwietnia do maja 2022 roku. Będzie to okazja do zapoznania się z interesującymi filmami dokumentalnymi, animowanymi i fabularnymi z całego świata. ‎‎Zakres tematyczny przeglądu jest bardzo zróżnicowany: od aktualnych komentarzy politycznych przez obrazy portretujące współczesne środowisko pracy, aż po filmy poruszające kwestie tożsamości.‎‎

Po zakończonej projekcji filmów będzie okazja do rozmowy z przedstawicielami zespołu festiwalowego i filmowcami.‎‎

 

PROGRAM

LONELY RIVERS

Mauro Herce, Spanien, 2019, 28’, No Dialogue

Jacyś mężczyźni w ponurych pomieszczeniach śpiewają karaoke. Nie wiemy, kim są ani dlaczego są razem. Ale jesteśmy niemymi, akceptowanymi świadkami ich występów.

 

SAND | PIACH

Monika Stpiczyńska, Bartosz Tryzna, Polen, 2020, 16’, Polish | English subtitles

Dzień z życia trzech robotników drogowych. Mówią o swoich niezrealizowanych podróżach, byłych związkach i nierozpoczętych studiach: poezja porażki.

 

WE HAVE ONE HEART

Katarzyna Warzecha, Polen, 2020, 11’, Polish | English subtitles

Przez 40 lat Adam myślał, że jego ojciec zmarł, gdy on był małym dzieckiem. Teraz nie jest już sierotą - ta informacja musi być najpierw przetworzona, również przez jego nową rodzinę.

 

NO MAN’S LAND

Charlotte Müller, Belgien, 2019, 20’, Dutch, French | English subtitles

Film pokazuje, że decyzja o urodzeniu dziecka dzięki dawstwu spermy i wychowaniu go bez ojca jest w naszym społeczeństwie nadal mocno krytykowana.

 

COSMONAUTS

Danila Gulin, Russian Federation, 2020, 12’, No Dialogue

Policjanci rozpędzają demonstracje opozycji w Moskwie - brutalność i bezwzględna przemoc w wyestetyzowanej formie: Materiał filmowy bez komentarza w zwolnionym tempie.

 

DISJOINTED

Clara Helbig, Deutschland, 2020, 11’, English, German | English subtitles

Dwóch pracowników przemysłu mięsnego wykonuje ruchy związane z ich codzienną pracą. Zmechanizowane ruchy, wpisane w wykonujące je ciała.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%