Zamknij

Hyundai Engineering uzupełnił propozycję zmian o dodatkowe 12,7 mln EUR

11:11, 18.11.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Jak poinformował zarząd spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., 16 listopada br. generalny wykonawca projektu Polimery Police, firma Hyundai Engineering Co., skierowała do spółki Grupy Azoty Polyolefins S.A. uzupełnienie do pisma z dnia 27 sierpnia 2021 r. dotyczącego zmian do umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police.

W uzupełnieniu Hyundai Engineering Co. zgłosił propozycję zmiany w zakresie wydłużenia harmonogramu realizacji Projektu Polimery Police o dodatkowe 15 dni oraz podwyższenia wynagrodzenia o dodatkową kwotę 12,7 mln EUR. W ocenie wykonawcy powodem jest wpływ pandemii COVID-19 na realizację Projektu Polimery Police.

Uzupełnienie dotyczy pisma z końca sierpnia 2021 r., w którym to wykonawca firma Hyundai Engineering Co. chce  podwyższenia wynagrodzenia o łączną kwotę wynoszącą 127,4 mln EUR i zmianę harmonogramu poprzez wydłużenie czasu realizacji Projektu Polimery Police o 181 dni.

Jak informuje Grupa Azoty Police uzupełnienie zostanie poddane gruntownej analizie i weryfikacji jego zasadności w świetle postanowień umowy. Po dokonaniu powyższej weryfikacji, zostanie podjęta decyzja o ewentualnym włączeniu żądań objętych uzupełnieniem do toku toczącego się procesu negocjacyjnego albo o ich odrzuceniu.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%