Zamknij

Współpraca Grupy Azoty i Politechniki Morskiej w Szczecinie na rzecz rozwoju Polickiego Portu

13:38, 24.02.2025 Aktualizacja: 13:39, 24.02.2025 ok. 3 min. czytania
1

Podejmowanie wspólnych inicjatyw badawczych i rozwojowych w zakresie rozwoju Polickiego Portu to główne założenie podpisanego Porozumienia pomiędzy Grupą Azoty Police, Zarządem Morskiego Portu Police oraz Politechniką Morską w Szczecinie. Współpraca obejmować będzie wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego uczelni oraz potencjału polickiej Spółki, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw podejmowanych na terenach portowych.

 

- Grupa Azoty Police dostrzega ogromne korzyści z partnerstwa biznesu z nauką. Z Politechniką Morską współpracujemy od wielu lat, głównie w zakresie kształcenia kadr inżynieryjno-technicznych na dedykowanym kierunku. Dziś, mając na uwadze dynamiczny rozwój naszego portu, poszerzamy tę współpracę o prowadzenie kolejnych wspólnych przedsięwzięć badawczych. Politechnika dysponuje know-how, licznymi wynikami badań i opracowaniami naukowymi, dzięki którym będziemy mogli sprawnie realizować zaplanowane oraz nowe inwestycje, zwiększające potencjał naszej infrastruktury logistycznej w porcie – wskazuje Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., Prezes Zarządu Grupy Azoty Police Andrzej Dawidowski.

Należące do Politechniki Morskiej Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających to flagowy projekt szczecińskiej Uczelni. Placówka dysponuje specjalistycznymi stanowiskami laboratoryjnymi, gdzie prowadzi badania nad najnowocześniejszymi technologiami w różnych obszarach gospodarki morskiej. Dzięki dostępowi do robotów podwodnych oraz profesjonalnych dronów, realizuje badania hydrograficzne i geodezyjne, dostępne tylko dla nielicznych instytutów badawczych w kraju.

- Podpisując Porozumienie z Grupą Azoty oraz Portem Police cieszymy się na rozpoczęcie współpracy w nowym obszarze, który ma na celu wzmocnienie innowacyjności oraz rozwoju sektora przemysłowego i naukowego w regionie.  Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających Politechniki Morskiej w Szczecinie z przyjemnością będzie wspierać partnerów w realizacji ambitnych projektów badawczo-rozwojowych. Połączenie wiedzy akademickiej z praktycznymi rozwiązaniami pozwoli sprostać wyzwaniom przyszłości. Jest to również szansa dla młodych inżynierów, opuszczających progi uczelni, na rozwój w najlepszych firmach w kraju. Współpraca nauki z biznesem, na którą Uczelnia stawia od dawna, to niekwestionowana korzyść dla obu stron – mówi Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. PM.

Doświadczenie kadry naukowej Politechniki Morskiej w Szczecinie oraz zaplecze technologiczne w postaci Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających stanowią cenną bazę do podejmowania inicjatyw związanych m.in. z rozbudową w polickim porcie terminalu, torów podejściowych, czy centrów logistycznych.

- Współpraca z uczelniami jest kluczowa dla rozwoju nowoczesnej logistyki gospodarki morskiej. Naszym celem jest stworzenie silnych fundamentów dla innowacji oraz efektywności procesów logistycznych.  Jako zarząd portu, z pełnym przeświadczeniem dążymy do rozwijania tej współpracy, mając na uwadze, że tylko dzięki synergii nauki i praktyki możemy osiągnąć ambitne cele, które podniosą konkurencyjność naszego portu – zaznacza Prezes Zarządu Morskiego Portu Police Dariusz Budzik.

Podpisane porozumienie to kolejny krok Grupy Azoty Police w kierunku rozwoju swoich terenów portowych, stanowiących ogromny potencjał biznesowy dla całej grupy kapitałowej.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [1]

komentarz(1)

https://i.ibb.co/Fbphttps://i.ibb.co/Fbp

0 0

Masz wielkie, czerwone, mięsiste i dobre serce i właśnie dlatego nienawidzisz Żydów. ❤️🔥

20:02, 25.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%