Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z paraolimpijką Jolantą Majką i trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem

16.49, 10.11.2022 mah Aktualizacja: 18.19, 15.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Z inicjatywy burmistrza Polic Władysława Diakuna, we wtorek 8 listopada, w Urzędzie Miejskim w Policach, odbyło się spotkanie z medalistką Mistrzostw Świata w parawioślarstwie Jolantą Majką i jej trenerem Tomaszem Kaźmierczakiem.

 

Jolanta Majka wspólnie z Michałem Gadowskim mają na swoim koncie sporo sukcesów. Ostatnio kolekcja medali wzbogaciła się o srebrny krążek Mistrzostw Świata w kategorii dwójka podwójna mix na dystansie 2000 m. W tym roku na tym samym dystansie zdobyli również brązowy medal Mistrzostw Europy.

Wtorkowe spotkanie było doskonałą okazją aby porozmawiać na temat dotychczasowych sukcesów, ale również dowiedzieć się o planach na przyszłość.

Trenerem Jolanty Majki i Michała Gadowskiego jest Tomasz Kaźmierczak.

- Z Jolą jeździmy po mistrzostwach świata, igrzyskach paraolimpijskich już dobre 16 lat – mówił trener Tomasz Kaźmierczak.

Jolanta Majka na igrzyskach paraolimpijskich startowała już pięciokrotnie. W 2000 r. w Sydney pływanie, a podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie, Londynie, Tokio i Rio de Janerio parawioślarstwo.

- Ten rok był bardzo dobry dla nas. Zdobyliśmy Wicemistrzostwo Świata miesiąc temu, zdobyliśmy brązowy medal na Mistrzostwach Europy i wcześniej jeszcze, w czerwcu,  wygraliśmy Puchar Świata w Poznaniu mówił trener Tomasz Kaźmierczak. – Mam nadzieję, że w kolejnych latach , do Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu, będą podobne wyniki a na igrzyskach w końcu uda nam się powalczyć o medal.

Jolanta Majka na co dzień startuje z Michałem Gadowskim, który nie mógł być na spotkaniu w Urzędzie Miejskim. Oboje są wychowankami SOSW nr 1 w Policach a trenują w  Klubie Sportowym Inwalidów „START” Szczecin.

Na najbliższy sezon mają już ściśle określony cel.

- Najważniejsze w tym sezonie, to kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie. Start na Mistrzostwach Świata pozwala zrobić kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie, gdzie pierwszych siedem osad kwalifikuje się bezpośrednio – mówiła Jolanta Majka.

W bogatej kolekcji medali, policzance brakuje tego jednego – medalu olimpijskiego. Wierzymy, że ten brakujący medal Jolanta Majka i Michał Gadowski zdobędą podczas XVII Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 r.

Na zakończenie spotkania burmistrz Polic Władysław Diakun wręczył  Jolancie Majce, Tomaszowi Kaźmierczakowi, oraz przekazał dla Michała Gadowskiego pamiątkowe podziękowania i upominki.

 

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%