Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie akcji Znicz 2022 – na drogach powiatu polickiego spokojnie

14.57, 03.11.2022 mah Aktualizacja: 15.00, 03.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Akcja „Znicz 2022” rozpoczęła się 28 października i trwała do 2 listopada. Przez sześć dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach, Komisariatu Policji w Mierzynie oraz Posterunku w Kołbaskowie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich tych, którzy odwiedzali groby najbliższych w naszym powiecie, jak również tych, którzy wyruszyli w daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

 

Tegoroczna Akcja Znicz to dla polickich funkcjonariuszy czas intensywnej pracy przy zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa osób i mienia na cmentarzach.

- W działania była zaangażowana większość policjantów, którzy wspomagani byli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Gminnej – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak, oficer prasowy KPP w Policach.

Funkcjonariusze ręcznie kierowali ruchem przy największym z cmentarzu przy ul. Tanowskiej w Policach aby rozładować zatory drogowe.

Dodatkowo przy cmentarzu w Policach czasową zmieniono organizacji ruchu.

- Zostały wyznaczone ciągi komunikacyjne dla ruchu pieszego, a także został wprowadzony ruch jednokierunkowy na terenie przycmentarnego parkingu oraz wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Podobne zmiany miały swoje miejsce w rejonie cmentarza w Niekłończycy - – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Podczas sześciu dni działań nie odnotowano żadnego wypadku, nie ujawniono też pijanych kierujących.

- W rejonie cmentarzy nie odnotowaliśmy wydarzeń kryminalnych czy też zakłóceń porządku – poinformowała - mł. asp. Anna Kaźmierczak.

 

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%