Zamknij

Powiat policki. Kierowali pod wpływem alkoholu i środków odurzających

11.44, 28.09.2022 mah Aktualizacja: 14.39, 28.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend policjanci z KP Mierzyn zatrzymali trzech kierujących, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości i środków odurzających. Wszyscy kierujący pożegnali się z prawem jazdy.

 

W piątkową noc policjanci z KP Mierzyn zostali wezwani do Kołbaskowa, gdzie na terenie stacji paliw doszło do kolizji pomiędzy dwoma samochodami ciężarowymi. Na miejscu okazało się, że sprawca zdarzenia, prowadził samochód ciężarowy wraz z naczepą, mają 1,52 promila w wydychanym powietrzu.

- 54-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a także zostało mu zatrzymane mu prawo jazdy – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak oficer prasowy KPP w Policach.

 

W sobotę policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KP Mierzyn zauważyli kierującą VW, która zignorowała sygnalizację świetlną w Bezrzeczu i przejechała na czerwonym świetle.

- Ponadto tor jazdy kierującej wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy, iż kobieta może być pod wpływem alkoholu – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak.

Przeczucie nie zawiodło policjantów, jak się okazało 19-latka prowadziła samochód mając 0,5 promila w wydychanym powietrzu. Pani nie nacieszyła się długo uprawnieniami do kierowania, co więcej grozi jej teraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 3.

 

W niedzielę policjanci z KP Mierzyn w Wołczkowie, na ul. Lipowej, zatrzymali kierującą, która jak się później okazało, kierowała samochodem będąc pod wpływem środków odurzających. Od kobiety została pobrana krew do dalszych badań.

- Z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem znajdując się w stanie środków odurzających mieszkance Stolca policjanci zatrzymali prawo jazdy – informuje mł. asp. Anna Kaźmierczak.

 

WAŻNE!

W polskim prawie przyjęto rozgraniczanie, gdzie kierowanie pojazdem mechanicznym do wartości 0,5 promila jest wykroczeniem a powyżej przestępstwem. W każdym z przypadków kierujący ma zatrzymane prawo jazdy i orzeczony zostanie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W przypadku wykroczenia zakaz trwa od 6 miesięcy do 3 lat, w przypadku przestępstwa zakaz obejmuje okres od 3 lat wzwyż, kierujący może trafić do zakładu karnego.

(mah)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%