Zamknij
REKLAMA

Grupa Azoty wybrała najlepsze projekty w ramach Wolontariatu Pracowniczego

18:35, 30.07.2022 | mah
Skomentuj
REKLAMA

Wybrano zwycięskie projekty I Edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty – programu nawiązującego do strategicznego projektu korporacyjnego „Zielone Azoty”.

 

Kapituła Programu wybrała 10 propozycji, które będą realizowane od sierpnia do października br. w całej Polsce.

Wśród zwycięskich zgłoszeń znalazły się projekty dotyczące m.in. promocji ekologicznych środków transportu, realizacji ogrodów sensorycznych, czy montażu budek lęgowych. Każdy z laureatów otrzyma do dyspozycji kwotę 6000 zł na realizację swojego pomysłu.

Grupa Azoty aktywnie uczestniczy w inicjatywach społecznych i działa na rzecz redukcji wpływu na środowisko i klimat. Potwierdzeniem znaczenia odpowiedzialności środowiskowej i społecznej Grupy jest strategiczny projekt „Zielone Azoty”, szczegółowo opisany w strategii spółki do 2030 roku.

Wszystkie projekty zgłoszone do Wolontariatu Pracowniczego wpisywały się w główne założenia „Zielonych Azotów”, czyli m.in. troskę o klimat, środowisko, ale również najbliższe otoczenie zakładów, w których funkcjonują spółki Grupy Azoty.

Swoje projekty do I edycji Wolontariatu pracownicy mogli zgłaszać do 30 czerwca. Ostatni etap wdrażania zwycięskich pomysłów zaplanowany jest na październik br.

Łącznie we wszystkich zwycięskich projektach zaangażowanych będzie ponad 80 wolontariuszy z całej Polski, zatrudnionych w Grupie Kapitałowej Grupy Azoty S.A. oraz ich rodziny, sąsiedzi i przyjaciele.

- To I edycja Wolontariatu Pracowniczego, jednak obserwując zaangażowanie i pomysłowość naszych pracowników jestem pewien, że będziemy realizować kolejne edycje tego programu – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

 

Zwycięskie pomysły I edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty

W Wierzchosławicach powstanie mini ogród sensoryczny dla podopiecznych Stowarzyszenia PROMETEUSZ. Tamtejsze dzieci z niepełnosprawnością intelektualną będą mogły nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale także dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać otaczającą roślinność.

Również przy przedszkolu w Zbylitowskiej Górze powstanie ogród sensoryczny - przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych mieszkańców wsi.

W Puławach z kolei będziemy mogli już wkrótce podziwiać rozmaite drzewa i krzewy oraz inne nasadzenia wokół zabytkowej Willi Samotni.

W Gminie Police na terenie 3 szkół i 3 przedszkoli zawisną budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla trzmieli, razem blisko 100 miejsc przyjaznych najmniejszym zwierzętom.

W Przedszkolu nr 5 w Policach powstanie ogród warzywny z pojemnikiem na deszczówkę, a obok będą zamontowane stojaki na rowery.

W Policach 4 września ruszy rajd, nawiązujący do flagowej inwestycji Grupy Azoty Polimery Police, czyli „Polimery na Rowery”. Pracownicy i ich przyjaciele będą mieli do pokonania 50 km, aby dotrzeć do Ośrodka Edukacji w Zalesiu, gdzie odbędą się warsztaty ekologiczne i eko-zabawy dla dzieci.

W Gminie Bierawa powstanie zielnik dla mieszkańców. Opiekować się nim będą seniorzy, a dla dzieci z miejscowej szkoły będą organizowane ciekawe zajęcia w plenerze, np. nauka zbierania ziół.

Kolejny projekt realizowany w Bierawie to montaż stacji naprawczej dla rowerów oraz rajd dla dzieci i młodzieży z Gminy.

W Dziergowicach również stanie ogólnodostępna stacja do naprawy rowerów.

Kolejną inwencją kolarską jest ustawienie wiaty rowerowej przed Szkołą Muzyczną w Tarnowie, a także promocja jazdy na jednośladzie wśród uczniów, a do tego organizacja ekologicznego dnia rowerowego pod nazwą „Muzyczne rowery”.

 

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%