Zamknij

Pierwsza operacja już 30 listopada! Ratujemy sprawność Janka!

13:03, 18.11.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Kolejne dziecko z Polic potrzebuje naszej pomocy. Tym razem jest to 6-letni Janek z Polic, który potrzebuje ponad 150 tys. zł na operacje ortopedyczne w Aschau.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem  

www.siepomaga.pl/jan-kabecki

- Baliśmy się. Nie wiedzieliśmy, czego możemy spodziewać się, po tym, co usłyszeliśmy od lekarza... Nasz synek Janek, urodził się w 27 tygodniu ciąży, jako skrajny wcześniak. Od chwili narodzin rozpoczęła się walka o jego życie i zdrowie. Bardzo długo podłączony był do respiratora, przez co doszło do nieodwracalnych zmian neurologicznych, w tym wylewów do mózgowia III-go stopnia oraz leukomalacji okołoporodowych. Po długich 120 dniach mogliśmy zabrać synka do domu. Jednak wcześniactwo odcisnęło swój ślad na jego zdrowiu... – napisali rodzice Janka na stronie zbiórki.

Jasiu zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, ma problemy z mową. Jednak dzielnie ćwiczy i nie poddaje się.

- Teraz jednak naszym głównym przeciwnikiem są zwichnięte biodra, które przekreśliły szansę na samodzielność. Pomimo trzech operacji w Polsce stan bioder wciąż się pogarsza i lekarze nie są w stanie nam pomóc. Znaleźliśmy Klinikę w Niemczech, w Aschau, która podejmie się zoperowania Jasia i zapewniła, że postawi syna na nogi! To wielka szansa, której nie możemy przegapić! – piszą rodzice.

Koszt czterech operacji jest jednak ogromny. Pierwsza z nich ma się odbyć już 30 listopada.

www.siepomaga.pl/jan-kabecki

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%