Zamknij

Uciekał przed policją z narkotykami i pod wpływem amfetaminy

10:41, 12.11.2021 | MaH / Wirtualne Police police 24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Uciekał motocyklem, później pieszo. Jak się okazało 33-latek był pod wpływem środków odurzających, nigdy nie miał uprawnień do kierowania, pojazd był niezarejestrowany, a w kieszeniach kurtki miał schowane narkotyki. Mężczyzna za wszystkie popełnione wykroczenia i przestępstwa odpowie przed sądem.

11 listopada policjanci Ruchu Drogowego z polickiej komendy podczas pełnienia służby zauważyli na ul. Piłsudskiego w Policach kierującego motocyklem bez tablicy rejestracyjnej.

- Na widok radiowozu mężczyzna gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za pojazdem włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Motocyklista widząc to próbował za wszelką cenę zgubić policjantów. Przy ul. Bankowej porzucił motor i zaczął uciekać pieszo w kierunku jednego z bloków. Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali mężczyznę na klatce schodowej – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 33-latek nigdy nie miał prawa jazdy, a motocykl kupiony za granicą nie był zarejestrowany w Polsce.

- Mężczyzna podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo, na pytania policjantów sam przyznał, że poprzedniego dnia brał amfetaminę, co potwierdziło badanie śliny kierującego – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Podczas wykonywania dalszych czynności, okazało się, że 33-latek w kieszeniach kurtki miał zawinięty w folię biały proszek, wagę i puste woreczki foliowe.

- Policjanci wykonali badanie i zważenie zabezpieczonych środków odurzających z wynikiem pozytywnym na amfetaminę o wadze 58 gramów – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka.

Motocyklista odpowie za wykroczenia drogowe, których dopuścił się uciekając przed policyjną kontrolą ale przede wszystkim za popełnione przestępstwa – niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pod wpływem narkotyków.

(MaH / Wirtualne Police police 24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%