Zamknij
REKLAMA

Grupa Azoty Police przekazała 250 tys. na pomoc Ukraińcom

15:24, 04.04.2022 | źródło: Grupa Azoty Police
Skomentuj
REKLAMA

Grupa Azoty Police przekazała 250 tys. złotych Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Szczeciński oddział Caritas prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, które świadczy pomoc bytową, prawną, psychologiczną oraz organizuje kursy językowe.

 

Łącznie spółki z Grupy Kapitałowej Grupa Azoty przekazały 1 mln zł w ramach działań, których celem jest pomoc uciekającym przed wojną uchodźcom.

- Kilka dni po ataku na Ukrainę, Grupa Azoty podjęła decyzję o włączeniu się w akcję pomocową. Grupa zadeklarowała, że cztery największe zakłady przekażą łącznie milion zł na rzecz organizacji wspierających uchodźców z Ukrainy, w tym przede wszystkim na Caritas i Polski Czerwony Krzyż. Grupa Azoty Police, po spełnieniu wszystkich wewnętrznych procedur mogła już formalnie przekazać darowiznę. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej przestrzeni na terenie Spółki zorganizowaliśmy zbiórkę darów. W sumie dzięki zaangażowaniu naszych pracowników zebraliśmy kilkadziesiąt kartonów darów, które trafiły właśnie do Caritas i PCK - pokreślił prezes Zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Grab.

Podczas dwutygodniowej akcji pracownikom Grupy Azoty Police udało się zebrać środki opatrunkowe, leki, kosmetyki, chemię gospodarczą, żywność długoterminową, a także nowe poduszki, koce, pościele i ręczniki. To materiały, które były wskazywane przez organizacje niosące pomoc uchodźcom jako najpotrzebniejsze.

Prowadzone przez Caritas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, do którego trafi darowizna od Grupy Azoty Police udziela niezbędnej pomocy humanitarnej, w tym doradczej i materialnej, wsparcia psychologicznego w języku ukraińskim i rosyjskim, wsparcia prawnego, pomocy w tłumaczeniu niezbędnych dokumentów, a dla osób dłużej przebywających w Polsce organizuje kursy adaptacyjne i językowe.

Przekazane środki zostaną wykorzystane m.in. na organizację schronienia, wyżywienie czy doraźne leczenie uchodźców z Ukrainy.

- W 2018 roku uruchomiliśmy ośrodek pomocy dla migrantów i uchodźców. Od początku działalności współpracujemy z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim, Caritas Polska (wspólny projekt finansowany z FAMI) oraz innymi instytucjami i organizacjami. Mamy niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby zaopiekować się uchodźcami, a wśród naszych pracowników są osoby mówiące po ukraińsku i rosyjsku, również z doświadczeniem uchodźczym. Otrzymane wsparcie pozwoli nam na kontynuację działań humanitarnych i pomocowych – zaznaczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciej Szmuc.

Przekazana darowizna i zbiórka darów to nie jedyne inicjatywy podejmowane przez policką Spółkę.

Jako pierwsza w pomoc włączyła się Zakładowa Straż Pożarna Grupy Azoty Police, która już 28 lutego br. odpowiedziała na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej przekazując sprzęt ochrony osobistej, materiały opatrunkowe oraz dwie motopompy dla strażaków z Ukrainy.

Na terenie Zakładu prowadzona jest także zbiórka pieniędzy do skarbonki PCK.

(źródło: Grupa Azoty Police)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%