Zamknij

Więcej liczników rowerowych. Dwa zamontowane zostaną w powiecie polickim

14.57, 01.12.2022 mah, źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego Aktualizacja: 14.59, 01.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dwa czujniki do zliczania rowerzystów zostaną wkrótce zamontowane na trasie wokół Zalewu Szczecińskiego, w powiecie polickim.

 

Specjalne „bramki” zaplanowano przy drodze Pilchowo-Tanowo (gmina Police) oraz na granicy polsko-niemieckiej w gminie Nowe Warpno.

Urządzenia będą ukryte w nawierzchni, ale przed nimi nic się nie ukryje - będą określać kierunki ruchu, zliczać różne typy rowerów, a ignorować samochody. Liczniki mają na bieżąco przekazywać dane na stronę internetową i do turystycznej aplikacji „Pomorze Zachodnie”.

Czujniki, które w najbliższych tygodniach zostaną zainstalowane w ścieżce z Pilchowa do Tanowa i w okolicy Nowego Warpna, to liczniki numer 12 i numer 13 na zachodniopomorskich trasach rowerowych. Nowoczesnych urządzeń rejestrujących ruch jest coraz więcej, bo z każdym sezonem na Pomorzu Zachodnim przybywa kilometrów wygodnych i bezpiecznych szlaków.

- Rower staje się jednym z symboli regionu. Dużo inwestujemy w rozbudowę sieci tras rowerowych i towarzyszącej im infrastruktury - podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Liczniki pozwalają monitorować ruch na szlakach, na poszczególnych odcinkach. A gromadzone dane statystyczne są dla nas cenną podpowiedzią przy planowaniu kolejnych inwestycji. Dostarczają także ważnych informacji przedsiębiorcom działającym w branży turystycznej. Pokazują, jak wydłuża się sezon, w jakich okresach jest największe zapotrzebowanie na usługi hotelowe czy gastronomiczne itd.

Czujniki zliczające rowerzystów działają już w Świnoujściu, Darłowie, Rogowie, Sarbinowie, Bornem Sulinowie, Chwarstnicy, Kołczewie, Nowym Objezierzu, Toporzyku i Mostkowie. Ruch na wschodnim brzegu Zalewu Szczecińskiego monitoruje czujnik znajdujący się w Czarnocinie.

https://rowery.wzp.pl/rowerzysci-sie-licza

Wiadomo już, gdzie dokładnie zlokalizowane będą kolejne. Licznik na odcinku Pilchowo - Tanowo (przy DW 115) zostanie zamontowany przed zjazdem na Bartoszewo. Natomiast licznik w gminie Nowe Warpno ma być zainstalowany w pobliżu pieszo-rowerowego przejścia granicznego, czyli na drodze z Karszna do Rieth.

 

Więcej informacji o Sieci Tras Rowerowych Pomorza Zachodniego, atrakcjach turystycznych, Miejscach Przyjaznych Rowerzystom - https://rowery.wzp.pl/

(mah, źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RowerzystaRowerzysta

0 0

Proponuję drogę rowerową z Przęsocina do szczecińskiego osiedla Bukowo (Szosa Polska). 23:47, 16.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%