Zamknij
REKLAMA

Rodzinna sobota z questami w Policach [foto]

12.36, 17.10.2022 mah Aktualizacja: 12.28, 25.10.2022
Skomentuj Na zdjęciu: „Szlakiem wkrzańskich sołectw” – inauguracja questu samochodowego w Przęsocinie
REKLAMA

Questy to edukacyjne gry terenowe, podczas których uczestnicy podążają trasą, wyznaczoną wierszowanym tekstem ulotki bądź aplikacji mobilnej i poznają sekrety danego miejsca. Na końcu drogi na odkrywców czeka skarb, może nim być skrzynia ze skarbem, w której znajduje się pieczątka, jej odbicie potwierdza przebycie całej trasy. W sobotę (15 października) odbyła się inauguracja trzech tras, które powstały w gminie Police.

[FOTORELACJA]1639[/FOTORELACJA]

Inauguracja questu przyrodniczego odbyła się w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Było zwiedzanie ośrodka i możliwość spotkania z polickimi łuczniczkami i sprawdzenia się w strzelaniu z łuku.

Inauguracja questu historycznego „Police w poszukiwaniu okruchów historii” miała miejsce przy

Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Z tej okazji strażacy przygotowali również zadania, jakie mieli wykonać uczestnicy zabawy. Na trasie questu był również punkt poświęcony Grupie Azoty Police.

„Szlakiem wkrzańskich sołectw”to quest samochodowy, który zainaugurowano w Przęsocinie. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 50 km trasę po sołectwach gminy Police. Każde sołectwo przygotowało również specjalne zadania.

Podsumowanie „Rodzinnej gry z questami” odbyło się w Trzebieży. Nagrody uczestnikom wręczali m.in. członek Zarządu Grupy Azoty Police Anna Tarocińska oraz przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach Tomasz Łój.

Questy, czyli Wyprawy Odkrywców cieszą się coraz większą popularnością wśród pasjonatów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – dowodem na to jest wciąż rosnąca liczba questów, których w całej Polsce jest już niemal 700.

Polickie trasy to forma spędzania wolnego czasu i promocja najciekawszych miejsc na terenie gminy Police. Questing jest bowiem doskonałą metodą odkrywania dziedzictwa najbliższej okolicy w aspekcie historii, ciekawych miejsc, tajemnic, perełek przyrodniczych. Może stać się promocją miasta i regionu oraz elementem edukacji lokalnej.

Organizatorami pierwszych trzech polickich questów był Miejski Ośrodek Kultury w Policach oraz sołectwa wkrzańskie.

Głównym sponsorem wydarzenia była Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu instytucji publicznych i firm z regionu m.in. Gminy Police i Powiatu Polickiego.

Questy opracował Krzysztof Szustka, trener Questów — Wypraw Odkrywców. Lokalnym koordynatorem questów była Anna Rubaj-Fiedziuszko.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%