Zamknij
REKLAMA

Przestępcy szukają okazji na Black Friday. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

07.37, 14.11.2022 M.O. Aktualizacja: 15.46, 24.11.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Już niebawem czeka nas święto promocji. Black Friday to nie tylko okres, w którym możemy liczyć na spore wyprzedaże. To też czas wzmożonej aktywności internetowych oszustów. 

Czarny Piątek, dzień wyprzedaży coraz bliżej. W tym roku wypada 25 listopada. To wydarzenie otwiera, w symboliczny sposób, przedświąteczny czas zakupów. Zaraz po nim - 28 listopada - przypada Cyber Monday, czyli święto promocji w sklepach internetowych.

W tym okresie bardzo łatwo popaść w wir zakupów. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek robiąc zakupy przez Internet. To również gorący czas dla tych, którzy chcą na naszej zrobić biznes na naszej naiwności. 

Uważaj na internetowych oszustów

Black Friday to także okazja dla oszustów. Należy być czujnym, by nie paść ofiarą przestępców. Przypominamy kilka ważnych zasad.

Przed ostatecznym zakupem warto sprawdzić opinie sklepu na niezależnych portalach. Warto także sprawdzić, czy dane administratora danych osobowych lub sklepu pasują do danych firmy. Można to zrobić np. na stronach KRS i CEiDG. 

Sprawdź, czy cena oferowanego produktu nie różni się znacząco od cen w innych sklepach. To powinno dać ci sporo do myślenia. 

Przy płaceniu sprawdzaj szczegóły transakcji. Nie podawaj danych do logowania do bankowości internetowej na stronie sklepu, nie podawaj danych karty płatniczej. Nie klikaj w linki niewiadomego pochodzenia. 

Zachowanie tych zasad pozwoli ci cieszyć się bezpiecznymi zakupami!

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%