Zamknij
REKLAMA

Koszulki biegowe – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

13:02, 28.04.2022 | Materiał Partnera
Skomentuj

Czy każda odzież nadaje się do biegania? Niekoniecznie. Jaka w takim razie wybrać? O tym piszemy poniżej!

Odzież biegowa, czyli jaka?

Kilka dekad temu większość osób uprawiających jogging biegała w bawełnianych dresach. Ten materiał owszem, „oddycha”, jednak łatwo się w nim przepocić – a ponieważ sama bawełna łatwo chłonie wilgoć, szybko może zacząć być odczuwany jako „ciężki”, co po prostu w czasie dłuższego treningu coraz bardziej przeszkadza.

Problem ten rozwiązuje współczesna sportowa odzież „techniczna”, wykonana z materiałów łatwo odprowadzających nadmiar ciepła i wilgoć, tym samym ułatwiających sprawną wentylację i nie powodującą wyżej wymienionego efektu. Co więcej, tego typu ubrania są zazwyczaj dużo lżejsze. Co prawda to różnica na pierwszy rzut oka niewielka, jednak uwierz – im dłuższy i bardziej wyczerpujący bieg, tym większe znaczenie ma każde dziesięć gramów, które na sobie nosisz.

Przykłady koszulek biegowych tego typu możesz znaleźć pod adresem https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_AKCESORIA-i-KOSMETYKI_ODZIEZ-256.html.

Dodajmy jednak jeszcze jedną, naszym zdaniem istotną, choć nie odnoszacą się do treningu samego w sobie, zaletę. Otóż koszulki biegowe… szybko schną po praniu. Banał? Dla aktywnych sportowców, którzy dużo trenują, ta cecha okazuje się wręcz kluczowa.

Dobrze dobierz rozmiar

Zaopatrując się w odzież biegową, koniecznie trzeba zadbać o dobre dopasowanie rozmiarów. W końcu w czasie ruchu i w trakcie zmęczenia, źle dobrany krój i wielkoć ubrania jest ostatnim, czym byśmy chcieli się przejmować. Dopilnuj więc, by wszystko grało i dawało Ci swobodę poruszania.

Jednocześnie warto zauważyć, iż większość biegaczy skupia się na odzieży dobrze dopasowanej (choć warto zauważyć, iż jest i mniejszość, preferująca krój luźny). Kluczowe jest tu to, aby drobne poluzowania nie zaczynały się obcierać o skórę, gdy będziesz już w późniejszej fazie biegu, Twoje nawodnienie będzie już niskie, a sama odzież zgromadzi na sobie drobinki soli pochodzące z potu. Coś takiego mogłoby prowadzić do drobnych urazów skóry – a właśnie dobre dopasowanie odzieży temu zapobiegnie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%