Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto zdecydować się na druk UV?

12.23, 18.11.2022 Materiał Partnera Aktualizacja: 12.25, 18.11.2022
Skomentuj

Drukowanie UV w ostatnich latach zawojowało rynkiem drukarskim oraz brandingowym stając się czołowym elementem wizualnej identyfikacji marki dzięki swej uniwersalności i precyzji. Na jakiej zasadzie działa ta metoda i kiedy warto zdecydować się na druk UV?

 

Druk UV - na czym polega?

Wydruk UV przede wszystkim to dająca znacznie większe możliwości nowoczesna technologia druku cyfrowego, którą można nanieść na dowolny materiał w najwyższej jakości obecnie dostępnej na rynku. Sposoby działania są zbliżone do klasycznego druku atramentowego, jednak różnią się między sobą rodzajem tuszu i utrwalaniem wydruku. Czym charakteryzuje się ta innowacyjna technika wykorzystywana w drukarkach UV? Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje światło ultrafioletowe do utwardzania tuszu, które w finalnej wersji pozostaje na materiale w formie cienkiej warstwy bardzo solidnego tworzywa sztucznego.

Rozbudowana oferta druku UV

Marzysz o realizacji realistycznego i pełnokolorowego druku wieloformatowego? Dla technologii UV nie stanowi to żadnego problemu ze względu na elastyczne i swobodne rozwiązania. Co więcej, żaden materiał nie jest w stanie pokonać możliwości posiadanych przez drukarki o świetle ultrafioletowym. Coś, co szczególnie eksponuje tę funkcję, jest możliwość wydruku białym kolorem, który doskonale sprawdzi się na szkle spełniającym zadanie podkładu dla nadania bardziej wyrazistego efektu.

Zobacz też: https://krugerplus.com/czym-sie-zajmujemy/druk-uv/

Oszczędność czasu

Drukowanie UV to atrakcyjna oferta na rynku drukarskim, obok której na pewno nie przejdziesz obojętnie. Każdemu zależy na zbudowaniu unikatowej oprawy graficznej na jak najwyższym poziomie, która stanie się znakiem rozpoznawczym na rynku. Dlatego, jeśli szukasz doskonałego wydruku, oferującego wręcz fotograficzną jakość, to nie ma nic lepszego niż drukarnia Janikowo UV, która zapewnia dużą jaskrawość i wyrazistość, a także odporność na ogólnego rodzaju wyblaknięcia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Do tego sam czas wykonania usługi jest niezwykle szybki. To sprawia, że oszczędzamy mnóstwo czasu wcześniej koniecznego na wydrukowanie wszystkich projektów drogą atramentową.

Odpowiadając na pytanie — kiedy warto się zdecydować na druk UV, odpowiedź brzmi — jak najszybciej. Ten niezwykle wydajny, acz krótki proces stanowi przyszłość dla branży drukarskiej, która ze względu na doskonały i innowacyjny potencjał rozwija się w zatrważającym tempie, coraz bardziej zaskakując nas swoimi zaletami.

 

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%