Zamknij
REKLAMA

Dowiedz się czym jest centralne smarowanie i zabłyśnij w towarzystwie!

18.20, 09.11.2022 Materiał Partnera Aktualizacja: 18.20, 09.11.2022
Skomentuj

Centralny układ smarowania odpowiada za stałe dostarczanie środka smarnego do wielu punktów smarowania. Rolą tego zabiegu jest dozowanie smaru lub oleju do elementów narażonych na ocieranie podczas pracy. Znajdują zastosowanie m.in. w wielu gałęziach przemysłu, rolnictwie czy motoryzacji.

Jak działa układ centralnego smarowania i jakie są jego zalety?

Najprościej mówiąc, rolą systemów centralnego smarowania jest pełna automatyzacja procesu smarowania odpowiednim środkiem. To rozwiązanie, które daje gwarancję, że olej lub smar będzie dozowany w precyzyjnie odmierzonej ilości, a dodatkowo w regularnych odstępach czasu. Przekłada się to bezpośrednio na zmniejszenie zużycia środka smarnego oraz ograniczenie (a nawet pozbycie się) zanieczyszczeń i wycieków. Systemy centralnego smarowania wpływają na większą wydajność urządzeń, a także redukują ryzyko wystąpienia awarii. Przewagą systemów centralnego smarowania (dostępnymi pod adresem: https://tribotec.pl/systemy-centralnego-smarowania/) nad smarowaniem ręcznym jest dostarczanie optymalnej ilości środka smarnego, a zatem nie ma ryzyka, że będzie go za mało lub zbyt dużo.

Z czego składa się system centralnego smarowania?

Układ nie może działać sprawnie bez dozowników dostarczających precyzyjną ilość środka smarnego oraz przewodów, które łączą pompę z rozdzielaczem. Właściwe działanie systemu nie jest możliwe bez filtrów, zaworów i złączy. Warto zwrócić uwagę na pompy centralnego sterowania https://tribotec.pl/pompy-smarownicze/, które stanowią źródło ciśnienia w układzie. Warto wybrać takie urządzenie, które spełnia oczekiwania pod każdym względem, będzie pracować wydajnie oraz zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zwróć uwagę na pompy oferowane przez doświadczonego producenta TriboTec. Oferuje on pompy centralnego smarowania z napędem elektrycznym, pneumatycznym, hydraulicznym lub mechanicznym. W asortymencie TriboTec znajdziesz także beczkowe pompy smarne i olejowe  z napędem ręcznym, odpowiednie do małych urządzeń https://tribotec.pl/systemy-progresywne/systemy-progresywne-pompy/pompa-smarownicza-bpo_bpg/

Progresywne systemy centralnego smarowania

Ten rodzaj układu znajduje zastosowanie głównie w przypadku maszyn, które mają małe lub średnie zapotrzebowanie na środek smarny. Układy progresywne (dostępne na stronie https://tribotec.pl/systemy-progresywne/systemy-progresywne-pompy/) są odpowiednim wyborem w przypadku dużej liczby punktów smarnych na małej powierzchni. Podczas pracy systemu progresywnego dochodzi do przesunięcia kolejnego tłoczka dopiero w momencie zakończenia pełnego ruchu przed poprzedni tłoczek. Ich popularność wciąż rośnie ze względu na prostotę użytkowania i niezawodność pracy. Ten rodzaj układu daje szerokie możliwości rozbudowy oraz daje się kontrolować w prosty sposób.

 

Jeśli szukasz sprawdzonych, wydajnych i niezawodnych rozwiązań – zapoznaj się z ofertą producentów, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie w produkcji systemów centralnego smarowania. Zwróć uwagę na jakość wszystkich podzespołów wchodzących w skład układu. Jeżeli masz wątpliwości, na które parametry warto zwrócić uwagę, skorzystaj z profesjonalnych porad udzielanych przez specjalistów w https://tribotec.pl/, aby mieć pewność, że dokonujesz właściwego wyboru.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%